Obradował Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego

Obradował Konwent Powiatów Województwa Łódzkiego Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Wicestarosta Małgorzata Lewandowska uczestniczyła w Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego w Poddębicach. Jednym z głównych zagadnień były problemy związane z wprowadzeniem w życie przepisów ustawy o sposobie ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

- Przede wszystkim z całą siłą należy podkreślić, iż personel medyczny i niemedyczny zasługiwał na wzrost wynagrodzeń i docenienie ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dlatego, jako prowadzący popieramy przyjęty kierunek prowadzący do wzrostów wynagrodzeń naszego personelu (…). Nasz niepokój i niezgodę budzi sposób wprowadzania tak ważnych zmian – czytamy w stanowisku przyjętym podczas obrad Konwentu, w trakcie którego podkreślano, że zwiększenie przez Narodowy Fundusz Zdrowia poziomu finansowania szpitali w żadnej mierze nie pokrywa kosztów podwyżek.

Podczas obrad Konwentu, które odbyły się 6 października omawiano także m.in. zakres kompetencji starostów w świetle projektu ustawy o ochronie ludności oraz o stanie klęski żywiołowej.

Więcej o:
województwo łódzkie konwent powiatów obrady
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE