NTL Radomsko sprzedana. Nowym właścicielem Michał Winnicki Entertainment

NTL Radomsko sprzedana. Nowym właścicielem Michał Winnicki Entertainment

W dniu 11 września 95% udziałów w NTL Radomsko Sp. z o.o. z grupy TVN Discovery Polska zostało sprzedanych spółce Michał Winnicki Entertainment. Pozostałe 5% kupiła zależna od Michała Winnickiego spółka MWE Teleport Sp. z o.o.

- Decyzja o sprzedaży spółki NTL Radomsko wynika z przyjętej przez nas długoterminowej strategii rozwoju naszej firmy. Bardzo się cieszymy, że firma trafia w dobre ręce. Jesteśmy przekonani, że jej potencjał zostanie dobrze wykorzystany przez nowego właściciela. Przy tej okazji chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom spółki, którzy wspólnie z nami budowali sukces tej stacji - powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, członek Zarządu TVN Discovery Polska.

- Akwizycja NTL Radomsko w pełni wpisuje się w naszą aktualną strategię tj. inwestycje w obszarze naziemnej telewizji cyfrowej oraz wzmacnianie naszej obecności u operatorów płatnej telewizji. Telewizja NTL pod skrzydłami TVN z małej, lokalnej stacji stała się anteną o zasięgu ogólnopolskim. Chcemy dalej rozwijać ją w tym kierunku – powiedział Michał Winnicki, nowy właściciel.

NTL Radomsko jest operatorem lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX L3 dostępnego na terenie województw łódzkiego i śląskiego. To również nadawca ogólnopolskiego programu telewizyjnego NTL, który jest emitowany m.in. na platformie Cyfrowy Polsat, NC+, UPC, Vectra i w sieciach kablowych.

Michał Winnicki poprzez firmę Michał Winnicki Entertainment oraz spółki zależne Nova Media, MWE Teleport i NTL Radomsko jest nadawcą 9 ogólnopolskich kanałów telewizyjnych: Power TV, Nuta.TV, Adventure HD, Top Kids, Top Kids JR, TVR, TO!TV, Ultra TV 4K i NTL Radomsko. Działające w Czechach, na Słowacji oraz na Litwie oddziały MWE Networks International są nadawcami międzynarodowych wersji kanałów Power TV, Adventure, Nuta.TV i Top Kids. Firmy należące do Michała Winnickiego są również operatorami 3 multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce: MUX L3, MUX L4 oraz eksperymentalnego multipleksu MUX-Szczecin.

Więcej o:
ntl ntl radomsko telewizja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE