Nowy rok szkolny w „Mechaniku”. Dyrektor Ewa Grodzicka przyjęta owacyjnie

Fot. Klaudia Gajda

Były kwiaty od rodziców i konfetti od uczniów. I długa owacja. Tak społeczność „Mechanika” w Radomsku powitała dyrektor Ewę Grodzicką w nowym roku szkolnym.

Rozpoczęcie roku dla uczniów klas pierwszych miało się rozpocząć o 10.30, a roczników starszych planowano w salach lekcyjnych. Wcześniej w szkole pojawili się rodzice i poprosili, aby inaugurację roku przenieść do sali gimnastycznej. Tam wręczono dyrektor Ewie Grodzickiej kwiaty i posypało się konfetti od uczniów.

- Przez ostanie kilka miesięcy była dość napięta sytuacja wokół naszej szkoły. Ostatniego dnia sierpnia otrzymałam z rąk starosty radomszczańskiego pełnienie obowiązków dyrektora szkoły - powiedziała Ewa Grodzicka, a po tych słowach rozległa się głośna i długa owacja.

- Będę z wami i będę czuwać przez kilka miesięcy. Dziękuje za wsparcie uczniów i rodziców - dodała za chwilę. 

Po oficjalnej części nauczyciele udali się na posiedzenie rady pedagogicznej, gdzie wybrani zostaną wicedyrektorzy szkoły.

Na uroczystości rozpoczęciu roku pojawiła się Ewa Gajzler z Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Do ZSP nr 1 w Radomsku w nowym roku szkolnym uczęszczać będzie 798 uczniów, w tym 254 pierwszoklasistów (3 klasy pierwsze w III LO, 3 klasy pierwsze technikum oraz 2 oddziały w szkole branżowej I st.).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
zsp nr 1 mechanik ewa grodzicka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE