Nowy odcinek A1 w pobliżu Radomska już służy kierowcom

Nowy odcinek A1 w pobliżu Radomska już służy kierowcom Fot. GDDKiA/K. Nalewajko

Zgodnie z planami GDDKiA, przekłada ruch na kolejne odcinki nowej, betonowej jezdni przyszłej autostrady A1, pomiędzy Tuszynem i Częstochową. Kierowcy, do dziś korzystali z 26 km, a łącznie z właśnie udostępnionym fragmentem od mostu na Warcie do trasy w okolicy Kruszyny będzie to ok. 34 km. W listopadzie ruch zostanie przełożony na kolejne ok. 20 km nowej jezdni.

Udostępniony 21 października, ośmiokilometrowy odcinek łączy województwa łódzkie i śląskie. W woj. łódzkim liczy ok. dwóch kilometrów, ale to wyjątkowo ważny odcinek. Obejmuje bowiem kilkusetmetrowy most na Warcie. Jednocześnie jest to ostatni brakujący fragment nowej jezdni na odcinku Radomsko - granica woj. łódzkiego i śląskiego o długości siedmiu kilometrów. Przypomnijmy, że pięć kilometrów nowej jezdni zostało jako pierwsze udostępnione kierowcom pod koniec sierpnia br. W przypadku tego odcinka przyszłej autostrady A1 łączne zaawansowanie prac zbliża się do 65 proc.

Na terenie woj. śląskiego, czyli na odcinku od granicy woj. łódzkiego i śląskiego do węzła Częstochowa Północ, zaawansowanie prac przekroczyło 60%. Na tym odcinku kierowcy zyskają sześć kilometrów nowej jezdni, czyli ponad jedną trzecią długości śląskiego odcinka A1 będącego w budowie.

 Kierowcy mają już do dyspozycji nową jedną jezdnię na:

- ok. 14 km odcinka od Tuszyna do węzła Piotrków Trybunalski Południe, gdzie łączna długość to ok. 15,8 km
- ok. 7,5 km odcinka Kamieńsk - Radomsko, gdzie łączna długość to ok. 16,8 km, z początkiem listopada przełożenie ruchu na kolejne ok. 9 km
- ok. 7 km, niemal całość odcinka Radomsko - granica woj. łódzkiego i śląskiego
- ok. 6 km odcinka granica woj. łódzkiego i śląskiego do węzła Częstochowa Północ, w listopadzie kierowcy pojadą nową jezdnią na całej długości blisko 17-kilometrowego odcinka

Betonowa nawierzchnia nowej jezdni leży już niemal na całej łącznej długości tych odcinków. To ponad 56 km. Łączna długość wszystkich pięciu budowanych odcinków przyszłej A1 to 81 km. Na najdłuższym z nich, między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem, ruszyły prace związane z układaniem betonowej nawierzchni. Ten odcinek ma ponad 24 kilometrów długości.

Więcej o:
a1 budowa a1 utrudnienia dk1 autostrada a1 budowa a1 radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE