Nowość na rynku: dron z kamerą 8K!

Nowość na rynku: dron z kamerą 8K!

Odkąd na rynku elektroniki pojawił się pierwszy dron- minęło dość dużo czasu. Pomimo to, tego typu urządzenia nadal cieszą się ogromną popularnością i chętnie wybierane są przez klientów.

Ostatnią nowością i całkowitym fenomenem stał się dron 8k, który to błyskawicznie zyskał rzeszę fanów. Co to jest dron? Czym charakteryzują się drony 8k? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule, do którego lektury serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Czym jest dron?

Dron jest to niewielkich rozmiarów pojazd bezzałogowy, który w dużym stopniu przypomina helikopter. Niesamowitą zdolnością tego urządzenia jest latanie, a czasem nawet utrzymywanie się w bezruchu, w powietrzu. Prawidłowe funkcjonowanie zawdzięczają swoim śmigłom, które poruszają się z ogromną prędkością, tym samym umożliwiając lot. Całość napędzana jest za pomocą baterii lub akumulatorka, który może być wielokrotnie ładowany w przypadku takiej konieczności.

W jaki sposób sterowany jest dron? Wszystko dzięki specjalnemu pilotowi, który dostajemy w zestawie lub z pomocą pobranej i zainstalowanej na telefon aplikacji. Bardzo ciekawym rozwiązaniem w tych pojazdach jest kamera, na którą zwraca uwagę wiele osób.

To właśnie dzięki niej możliwe jest robienie zdjęć, a także nagrywanie filmów, które zapisują się na pojemnej karcie SD.
Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że możliwe jest rejestrowanie obrazu na żywo, w czasie rzeczywistym. Łącząc się ze specjalnym oprogramowaniem, dokładnie widzimy podgląd kamery drona, tym samym możemy cieszyć się niesamowitymi widokami, które to zapierają dech w piersiach.

Dron 8k-czym się charakteryzuje?

Ostatnimi czasy drony Autel zrewolucjonizowały rynek, wprowadzając do swoich modeli rozwiązanie kamery 8K, co przekłada się na rozdzielczość 7680 × 4320 pikseli. W konsekwencji mamy do czynienia ze zdecydowanie lepszą jakością niż w przypadku HD i 4K. Możliwe jest przybliżanie obrazu na najbliższe odległości, doszukując się wszelkich szczegółów. Tego typu urządzenia posiadają 48-pikselowy sensor, co pozwala na robienie nieprawdopodobnych, ostrych, ale przede wszystkim bogatych w kolory zdjęć. Zdecydowanie tego typu egzemplarz to dron profesjonalny, który może mieć szerokie zastosowanie w wielu branżach.

Zastosowanie dronów

Nie da się ukryć, że drony to bardzo wszechstronne urządzenia, które to cieszą się popularnością w wielu branżach. Najczęściej używane są do produkcji filmowej, a także robienia zdjęć z wielu wydarzeń.

Zapewne każdy z nas oglądał kiedyś scenę, która nagrywana była z dość dużej wysokości. Drony świetnie sprawdzą się także do oceny stanu infrastruktury, bowiem są w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, zrobić zdjęcia, nagrać film, tym samym osoba może stwierdzić czy konieczny okaże się remont.

Tego typu urządzenia używane są również w sytuacjach kryzysowych jak, chociażby pandemia, klęska żywiołowa, planowanie akcji ratowniczych. Jest to także bardzo przydatny sprzęt na potrzeby geodezji. Drony patrolują także granice państwa, monitorują ulice, chronią mienie.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE