Nowoczesny sorter w firmie „Frigo Logistics” w Radomsku. Firma inwestuje też w ekologiczne rozwiązania

Fot. Wojciech Bojdo

Działająca w Radomsku firma „Frigo Logistics” wciąż się rozwija. Uruchomiła nowoczesny sorter. Inwestuje również w odnawialne źródła energii.

„Frigo Logistics” specjalizuje się w dystrybucji, transporcie i magazynowaniu produktów mrożonych, a także w kategorii dry, fresh i farmaceutycznej oraz płynnej dla produktów spożywczych. Oferuje dopasowane do potrzeb klientów usługi, które pozwalają dostarczyć do setek punktów w całej Polsce produkty wymagające kontrolowanych temperatur. W Radomsku firma funkcjonuje od 2009 roku. W 2019 r. uruchomiona została nowa hala magazynowa.

- Zwiększyliśmy naszą powierzchnię o 3,5 tysiące metrów kwadratowych. Powstały dwie nowe strefy. W pierwszej z nich odkładane są gotowe przesyłki do naszych docelowych odbiorców. W drugiej hali został uruchomiony sorter, który służy nam do automatycznej kompletacji zleceń dla sieci spożywczych – mówi Rafał Kowganko, kierownik regionu „Frigo Logistics”.

Uruchomiony w hali Frigo w Radomsku sorter, to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce pracujące w warunkach temperatury kontrolowanej.

- Jest to pierwsze w Polsce tego typu rozwiązanie, które dostosowane jest do warunków, panujących w magazynie, czyli temperatury ok. -20 stopni Celsjusza. Tylko jedna firma w Polsce była w stanie zagwarantować i zapewnić tego typu rozwiązania. Sorter jest urządzeniem, które pozwala nam tak procesy magazynowe, aby były one najbardziej optymalne pod względem efektywności, ale również jakości. Dzięki sorterowi możemy organizować pracę w sposób manualny, ale również dzięki niemu możemy zminimalizować ilość błędów, dzięki czemu jakość naszych usług jest na bardzo wysokim poziomie – podkreśla Rafał Kowganko.

Sorter jest w stanie obsłużyć 2,5 tys. kartonów na godzinę.

- Stale pracujemy nad doskonaleniem tego procesu aby być jeszcze bardziej elastycznym dla naszych klientów - mówi Rafał Kowganko.

Firma „Frigo Logistics” zainwestowała nie tylko w sorter, ale również w odnawialne źródła energii. Na budynku magazynu zamontowane zostały panele fotowoltaiczne, dzięki którym udaje się zaoszczędzić energię elektryczną.

Obecnie w magazynie „Frigo Logistics” pracuje 160 osób. Są to zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy - głównie obywatele Ukrainy.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko frigo logistics frigo logistics radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE