Nowoczesne aparaty do znieczulenia trafiły do Szpitala Powiatowego w Radomsku

Nowoczesne aparaty do znieczulenia trafiły do Szpitala Powiatowego w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Aparaty do znieczulenia firmy GE Healthcare wraz z kardiomonitorami zostały zainstalowane na Centralnym Bloku Operacyjnym Szpitala Powiatowego w Radomsku.

9 aparatów do znieczulenia zostało zakupionych ze środków finansowych pozyskanych z Ministerstwa Zdrowia.

- Aparaty anestetyczne Carestation 750 to jedne z najnowszych na rynku urządzeń przeznaczonych do zapewnienia monitorowanej opieki anestezjologicznej, prowadzenia znieczulenia ogólnego, wziewnego i/lub wspomagania wentylacji w szerokiej grupie pacjentów poddawanych zabiegom operacyjnym – informuje radomszczański szpital.

Aparaty do znieczulenia zostały wyposażone w kompletne stanowiska do znieczulenia obejmujące min: aparat do znieczulenia z parownikami, kardiomonitory do pomiaru parametrów życiowych oraz monitorowania parametrów podawanych gazów anestetycznych oraz system oceny reakcji pacjenta na środki znieczulające i środki blokujące przewodnictwo nerwowo-mięśniowe podczas operacji.

Ten nowoczesny sprzęt zastąpi wysłużone i wyeksploatowane ponad 10-letnie aparaty aktualnie pracujące na Centralnym Bloku Operacyjnym oraz salach operacyjnych bloku laryngologiczno- urologicznego.

- Zakup aparatów wprowadza nową jakość na blok operacyjny Szpitala oraz stanowi niezwykle ważne narzędzie w rękach anestezjologów w trosce o bezpieczne i prawidłowe przeprowadzenie zabiegu ratującego ludzkie życie - czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Doposażenie w przedmiotowy sprzęt poprawi jakość specjalistycznej opieki nad pacjentami kardiologicznymi wymagającymi intensywnej terapii, z wykorzystaniem specjalistycznych systemów i urządzeń, co przyczyni się bezpośrednio do zwiększenia skuteczności leczenia pacjentów kardiologicznych, a w efekcie do wzrostu jakości życia i funkcjonowania pacjentów oraz wzrostu przeżywalności w nagłych stanach kardiologicznych.

Całkowita wartość zakupionych urządzeń wyniosła 2 140 896,00 zł z czego 1 900 000,00 zł zostało przekazanych ze środków Ministerstwa Zdrowia (budżetu państwa).

Więcej o:
radomsko szpital radomsko zakup aparaty do znieczulania
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE