Nowe stawki za śmieci od 2020 roku zostały przyjęte przez radnych

Nowe stawki za śmieci od 2020 roku zostały przyjęte przez radnych

Miejscy radni przyjęli proponowane przez prezydenta nowe stawki opłat za odpady. Ostateczna decyzja zapadła we wtorek 29 października na sesji rady miejskiej w Radomsku.

Temat nowych stawek opłat za odpady został poruszony na wczorajszej komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Wówczas tylko radny Daniel Serwa był przeciwny takiej podwyżce. Natomiast na sesji, po długiej dyskusji, radni zagłosowali 15 głosami za przyjęciem uchwały wprowadzającej nowe stawki, a tylko czterech radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciwko.

Od stycznia 2020 roku wszystkich mieszkańców będzie obowiązywać opłata 16 zł od mieszkańca miesięcznie oraz 15 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. W sytuacji, gdy pracownicy odbierający śmieci stwierdzą nie selektywną zbiórkę odpadów, bądź urząd przeprowadzi kontrolę, wówczas sporządzone zostaną protokoły i zrobią zdjęcia, które przedstawią w urzędzie i na tej podstawie zostanie wszczęte postępowanie. Przy nieselektywnej zbiórce odpadów stawka wynosi 32 zł od mieszkańca miesięcznie.

Więcej przeczytasz w artykule - Coraz droższe śmieci - w którym pracownicy PGK i urzędu wyjaśniali przyczyny podniesienia cen opłat za śmieci.

Więcej o:
śmieci smieci radomsko pgk radomsko drożej za śmieci w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE