Nowe dofinansowanie z programu „Maluch+”

Nowe dofinansowanie z programu „Maluch+” Fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zaprezentował rozdysponowanie środków w ramach programu „Maluch+”. Na wsparcie mogą liczyć żłobki, kluby dziecięce jak i opiekunowie dziecięcy. W 2021 r. dofinansowanie w skali kraju wyniesie 450 mln zł.

- Program składa się z kilku modułów. Jego istotą jest po pierwsze stworzenie nowych miejsc w żłobkach, tam gdzie wcześniej w ogóle żłobków nie było. Po drugie, dofinansowywanie nowych miejsc w żłobkach już istniejących, żeby poszerzać bazę dostępności. Oprócz tego są również dofinansowania do już istniejących żłobków, w tym także do żłobków prywatnych - powiedział na konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Wojewoda łódzki wymienił również dotychczasowe efekty realizacji programu na terenie województwa łódzkiego.

- Wspólnie z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej rozstrzygnęliśmy nabór do pierwszego modułu, czyli do utworzenia nowych miejsc w województwie łódzkim. Na nasze województwo w tym segmencie przypada ponad 7 mln zł. Wszyscy wnioskodawcy, którzy się zgłosili otrzymali dofinansowanie. Mamy 100 proc. skuteczności. W 2021 r. będą 254 nowe miejsca. Program „Maluch +” obowiązuje od 2017 r. i od tego czasu w całym naszym województwie powstało 2168 miejsc. Czyli od 2017 do 2021 r. rząd dofinansował ponad 2 tys. miejsc dla maluchów – dodał wojewoda łódzki.

(info: Urząd Wojewódzki w Łodzi)

Więcej o:
program maluch+ maluch+ dofinansowanie wojewoda łódzki tobiasz bocheński
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE