Nowa organizacja ruchu w rejonie ul. Krasickiego w Radomsku. Czas na budowę ronda

Nowa organizacja ruchu w rejonie ul. Krasickiego w Radomsku. Czas na budowę ronda Fot. J. Paszewski

Przebudowa ul. Krasickiego w Radomsku wkracza w kolejny etap. Łączy się on z koniecznością całkowitego zamknięcia ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do zatoki autobusowej przy supermarkecie Biedronka. Nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od środy, 21 czerwca 2023 r.

W tym tygodniu zakończyły się najbardziej uciążliwe da użytkowników prace przy przebudowie odcinka ul. Krasickiego od skrzyżowania z ulicą 11-go Listopada do przystanku autobusowego zlokalizowanego przy supermarkecie spożywczym. Od wtorku odcinek ten wraz ze skrzyżowaniem z ul. Młodzowską otwarty został dla ruchu co umożliwia bezpieczny dojazdu do wszystkich firm skomunikowanych z tym fragmentem ulicy Krasickiego.

Obecnie główne prace trwać będą na odcinku od przystanku autobusowego zlokalizowanego przy supermarkecie spożywczym do przejazdu kolejowego na ulicy Kościuszki włączając w to skrzyżowanie z ul. Sierakowskiego, gdzie rozpocznie się budowa niewielkiego ronda.

W związku z tym od 21 czerwca zamknięte zostaje skrzyżowanie z ulicą Sadową oraz z ulicą Sierakowskiego i Kościuszki. Dojazd do wszystkich firm będzie odbywał się już po przebudowanym zjeździe znajdującym się na wprost ulicy Młodzowskiej.

- Wprowadzenie takich organizacji ruchu ma na celu przyspieszenie ukończenia całej inwestycji oraz przede wszystkim zapewnienie większego bezpieczeństwa dla pracowników realizujących przebudowę drogi oraz korzystających z niej użytkowników ruchu – informuje Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Zgodnie z harmonogramem prace mają porwać do 11 sierpnia 2023 r.

Więcej o:
radomsko ulica krasickiego przebudowa remont nowa organizacja ruchu inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE