Radomsko, Łódzkie 12.2o Wtorek, 19 Listopada 2019

Niepodległościowa lekcja biblioteczna

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, w środę (6 listopada) uczniowie z radomszczańskich podstawówek wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. „Niepodległość i jej bohaterowie”.

W lekcji udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych nr 3 i 5 w Radomsku, którzy na początku poznawali i uczyli się obsługi katalogu on-line biblioteki, systemu internetowego do wyszukiwania interesujących haseł poprzez wpisanie autora bądź tytuł książki.

Na zajęciach poruszane były zagadnienia dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości, a więc związane z tym również ważne dla tego okresu postaci, takie jak marszałek Józef Piłsudski. Uczniowie sprawdzali jak bogate, pod tym względem są zbiory radomszczańskiej biblioteki.

Na zakończenie lekcji zorganizowano rewelacyjną zabawę ph. „Życzenia dla Polski”. Młodzież życzyła sobie pokoju, mniej kłótni, mądrości, czystego powietrza, a także mniejszych podatków, śniegu na Boże Narodzenie i co najważniejsze – słoneczka. Lekcje poprowadził Paweł Grzywacz.

Lekcje biblioteczne pt. „Niepodległość i jej bohaterowie” są częścią projektu Murale Polskiej Niepodległości, które odbywa się w bibliotece. W ramach wydarzenia uczniowie uczestniczyli już w warsztatach plastycznych pt. „Mapa radomszczańskich murali", a także w spacerze historycznym pt. „Śladami radomszczańskich murali”.

Czytaj więcej: Śladami radomszczańskich murali, czyli spacer z historią w tle

komentarze