Niedzielne popołudnie z Góralami z Bukowiny Tatrzańskiej

24 lipca na Placu 3 Maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Góralami z Bukowiny Tatrzańskiej. Podczas występu zostanie zaprezentowana: muzyka, taniec i śpiew góralski w wykonaniu grupy... ››

 

24 lipca na Placu 3 Maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Góralami z Bukowiny Tatrzańskiej. Podczas występu zostanie zaprezentowana: muzyka, taniec i śpiew góralski w wykonaniu grupy regionalnej zespołu "Hyrni" z Nowego Targu.

 

Na dodatek będzie można obejrzeć wystawę obrazów malowanych na szkle. Chętni staną się uczestnikami warsztatów malowania na szkle prowadzonych przez Agnieszkę Górkiewicz - malarkę z Bukowiny Tatrzańskiej.

 

Odbędzie się też prezentacja i sprzedaż książek o Bukowinie Tatrzańskiej oraz wyrobów podhalańskiego rzemiosła artystycznego. Dla smakoszy góralskiej kuchni przewidziana jest degustacja tradycyjnych podhalańskich potraw regionalnych, sprzedaż oscypków i wyrobów garmażeryjnych. Nie zabraknie również tradycyjnych gawęd góralskich i recytacji wierszy ludowych poetów.

 

Organizatorem imprezy, w ramach wakacyjnych festynów rodzinnych jest Miejski Dom Kultury w Radomsku i Miasto Radomsko, przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Bukowiny Tatrzańskiej.

Więcej o:
bukowina tatrzańska mdk górale miejski dom kultury plac 3 maja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE