Niebanalne zdjęcia Artura "Rogala" Rogalskiego do wylicytowania na WOŚP

Niebanalne zdjęcia, radomszczanina, Artura "Rogala" Rogalskiego można licytować na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już dziś możesz zobaczyć je u nas!

Niebanalne zdjęcia, radomszczanina, Artura "Rogala" Rogalskiego można licytować na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już dziś możesz zobaczyć je u nas!

Pierwsza licytowana fotografia przedstawia fragment ręki, która skrada się “idąc” w stronę kromki chleba. Zdjęcie ukazuje rękę autora, która nie została poddana żadnej obróbce komputerowej.

foto:A. Rogalski

Licytowany egzemplarz: wysokiej jakości wydruk na papierze fotograficznym, oprawiony w antyramę (szkło), wymiary 40x60cm, na odwrocie podpis autora.

Kolejne licytowane zdjęcia to komplet trzech fotografii przedstawiających pejzaże wykonane z warzyw i produktów spożywczych. Zdjęcia inspirowane są pracami Carla Warnera oraz obrazami Giuseppe Arcimboldo. Każde ze zdjęć jest efektem kilkudniowej pracy, podczas której Artur tłumaczył asystentce jak ma wyglądać tworzona makieta, wprowadzając na bieżąco korekty... Drugim etapem było wykonanie zdjęć przy odpowiednim oświetleniu, a następnie obróbka komputerowa.

foto:A. Rogalski

foto:A. Rogalski

foto:A. Rogalski


Zdjęcia powstały w latach 2009-2011.
Dwa zdjęcia z licytowanego kompletu zostały wyróżnione:
- 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym “Lato Kolorów”, organizowanym przez SwiatObrazu.
- wyróżnienie "Zdjęcie dnia" w największej polskiej galerii fotograficznej plfoto.com.

Licytowany tryptyk: trzy wysokiej jakości wydruki na papierze fotograficznym, każdy wydruk oprawiony w oddzielną antyramę (szkło), wymiary każdego wydruku: 40x60cm,  na odwrocie podpis autora
.

Ostatnia licytowana fotografia jest efektem kilkudniowej pracy, podczas której Artur tłumaczył asystentce jak ma wyglądać tworzona makieta (dom, jego elewacja, otoczenie). Drugim etapem było wykonanie zdjęć przy odpowiednim oświetleniu, a następnie obróbka komputerowa. Dodatkowe elementy widoczne w pracach Artura (tj. księżyc, ptaki, płot itd.) pochodzą z innych jego zdjęć lub są przez niego dorysowane.

foto:A. Rogalski


Zdjęcie powstało w 2011 roku. Jak dotąd zostały wykonane tylko 2 wydruki. Jeden jest prezentowany podczas wystaw, natomiast drugi został sprzedany w 2012 roku na lokalnej aukcji WOŚP w MDK w Radomsku za cenę 350zł.

Licytowany egzemplarz: wysokiej jakości wydruk na papierze fotograficznym, oprawiony w antyramę (szkło), wymiary 40x60cm, na odwrocie podpis autora
.


Artur Rogalsk
i - jest 26-letnim fotografem, który udowadnia wszystkim, że można realizować swoje pasje i dążyć do sukcesu, mimo przeciwności losu. Artur choruje od urodzenia na zanik mięśni - nie jest w stanie podnieść pustej filiżanki, a czasem nawet własnej ręki, gdyż ona sama jest dla niego zbyt ciężka. Mimo to, dzięki swojej nauce, pracy i motywacji do normalnego życia prowadzi własną działalność. Tworzy grafikę i zdjęcia dla firm. Podczas każdej sesji zdjęciowej zawsze musi korzystać z pomocy asystentki. Tłumaczy jej jak ustawić światło, aparat, elementy scenerii itd. który rekwizyt przesunąć w lewo o 5 cm, a który obrócić w prawo i przysunąć w stronę innego. Artur sam stworzył swoje miejsce pracy - garaż zamienił w studio. Zanim to się stało, kupił używaną lustrzankę i po jakimś czasie (we własnym pokoju) tworzył zdjęcia m.in. dla firmy Unilever Sp. z o.o. (Knorr). Jest również laureatem kilku ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Otrzymał m.in.:
- dyplom Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego na Międzynarodowym Przeglądzie Fotografii "Złota Muszla" 2006,
- trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym organizowanym przez Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego, WNS oraz CP WE,
- pierwsze/drugie miejsca w konkursach fotograficznych: SwiatObrazu, 4fun.TV, Sprite, PallMall,
- wyróżnienie "Zdjęcie dnia" w największej polskiej galerii fotograficznej plfoto.com,
- i innych.

Zdjęcia można licytować TUTAJ. Aukcja potrwa do 17 stycznia. Kilkanaście miesięcy temu Artur udzielił wywiadu portalowi Radomsko24.pl. PRZECZYTAJ

Więcej o:
wośp wielka orkiestra świątecznej pomocy wosp 2103 21 finał orkiestra radomsko wośp radomsko artur rogalski zdjęcia artur rogal
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE