Nie lada gratka dla fanów jazz'u

Spragnieni dobrego jazzu? W piątek 29 kwietnia wystąpi w Miejskim Domu Kultury zespół Maciej Fortuna Quartet, o którym już jest głośno za sprawą debiutanckiej płyty „Lost Keys”. Krytycy... ››

Spragnieni dobrego jazzu? W piątek 29 kwietnia wystąpi w Miejskim Domu Kultury zespół Maciej Fortuna Quartet, o którym już jest głośno za sprawą debiutanckiej płyty „Lost Keys”.

 

Krytycy ciepło przyjęli krążek tej kapeli, co tylko potwierdza jego wysoką jakość. Mimo iż został nagrany pod nazwiskiem lidera, jest on tak naprawdę indywidualną wypowiedzią każdego z muzyków i równocześnie pewnym manifestem kwartetu jako całości. Co ciekawe, niemal wszystkie kompozycje na nim zamieszczone – z jednym małym wyjątkiem jakim jest „Threedom” Przemysława Raminiaka – są utworami, które powstały na bieżąco, w trakcie sesji nagraniowej, bez wcześniejszych ustaleń.

 

Warto przyjść na koncert tego bardzo kreatywnego kwartetu Macieja Fortuny. Ogromna przestrzeń do improwizacji zagwarantuje niecodzienne doznania, w czasie których przymierzycie światy wypełnione cudnymi dźwiękami. Wejdą głęboko w wasz umysł i z pewnością łatwo go nie porzucą, bo taka jest specyfika dobrej muzyki.

więcej na www.myspace.com/fortunaquartet

 

Maciej Fortuna Quartet

Miejski Dom Kultury w Radomsku

29 kwietnia 2011, godz. 19.00

bilety 20 zł, przedsprzedaż 15 zł.

Więcej o:
jazz mdk miejski dom kultury maciej fortuna quartett
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE