Naukobus przyjedzie do Ładzic i Gomunic

Naukobus przyjedzie do Ładzic i Gomunic Fot. Agata Steifer/Centrum Nauki Kopernik

Mobilna i interaktywna wystawa, którą Naukobus wiezie na swoim pokładzie pozwala dzieciakom na naukę poprzez zabawę.

Naukobus i człowiek-układanka w Ładzicach i Gomunicach

Choć trwają wakacje to Naukobus z Centrum Nauki Kopernik nie odpoczywa, a wciąż odwiedza dzieci i młodzież w kolejnych miejscowościach w kraju. I tak od 12 do 13 lipca będzie gościł w powiecie radomszczańskim. 12 lipca zawita do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ładzicach, a następnego dnia odwiedzi Gminną Bibliotekę Publiczną w Gomunicach. Wszyscy, którzy w tych dniach odwiedzą te placówki będą mieli szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić swoją pamięć, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak ciężko pracuje ludzkie serce.

Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

Dzieci i młodzież, którzy odwiedzą wystawę będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana. 

Więcej o:
planetarium centrum nauki kopernik wystawa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE