Nauczyciele z Grecji i Francji z wizytą w ZSP 1 w Radomsku. Przygotowują projekt edukacyjny

Nauczyciele z Grecji i Francji z wizytą w ZSP 1 w Radomsku. Przygotowują projekt edukacyjny Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Nauczyciele z Grecji i Francji wraz z kadrą nauczycielską Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku przygotowują pionierski projekt edukacyjny. W tym tygodniu przyjechali do Radomska, aby ustalić zasady współpracy, której celem jest nie tylko doskonalenie nauki języka obcego, ale przede wszystkim pogłębienie wśród młodych ludzi europejskiej solidarności.

Wizyta została zorganizowana w ramach projektu ,,Let's CLIL together". Nauczyciele wspólnie będą określać warunki rekrutacji i procedury związane z uczestnictwem uczniów w projekcie. ZSP nr 1 jest koordynatorem projektu. Zgodnie z oceną Narodowej Agencji wniosek przygotowany przez nauczycieli z Radomska znalazł się na 6. miejscu w Polsce, zdobywając 96 na 100 punktów.

W ramach projektu odbędą się trzy wymiany uczniowskie, wyjazdy: do Polski, do Grecji i do Francji.

Uczniowie będą się uczyć przedmiotów szkolnych metodą CLIL, która polega na prowadzeniu lekcji różnych przedmiotów szkolnych w obcym języku – w tym przypadku angielskim, który ma łączyć uczniów z różnych krajów. To bardzo ważne m.in. w szkołach, w których uczą się także uchodźcy oraz emigranci.  

W Polsce uczniowie będą uczyć się historii oraz wiedzy o społeczeństwie w języku angielskim. W Grecji - nauk ścisłych (chemia, fizyka) i muzyki. We Francji odbędą się lekcje matematyki i informatyki. 

Nauczyciele uczestniczący w wizycie studyjnej pracują w szkołach średnich: Music School of Komotini (Grecja) i Lycee Albert Camus in Mourenx (Francja). Do soboty (17 maja) będą gośćmi nauczycieli z ZSP nr 1 w Radomsku. W środę 15 maja odwiedzili Starostwo Powiatowe, gdzie spotkali się ze starostą Łukaszem Więckiem oraz Członkiem Zarządu Powiatu - Renatą Koselą.

- Bardzo się cieszę z waszej inicjatywy, ponieważ daje ona dużą szansę na współpracę między szkołami i co za tym idzie – między krajami – stwierdził starosta Łukasz Więcek.

- Wasz projekt jest niezwykle cenny, ponieważ zaciera bariery nie tylko językowe, ale kulturowe w tych trudnych czasach, w których żyjemy – dodała Renata Kosela.

Więcej o:
radomsko zsp 1 radomsko mechanik radomsko projekt wymiana
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE