Na strażackiej mapie czerwono od zgłoszeń po nawałnicy w gm. Żytno

Na strażackiej mapie czerwono od zgłoszeń po nawałnicy w gm. Żytno Fot. Screen/OSP Żytno

Po południu 19 czerwca nad gminą Żytno przeszła potężna nawałnica. Strażacy otrzymali kilkanaście wezwań od mieszkańców z prośbą o pomoc.

Strażacy potrzebni byli m.in. do usunięcia powalonych drzew, a także do zniszczonego przez silny wiatr dachu na budynku, na którym zamontowane były panele fotowoltaiczne.

Strażacy interweniowali w miejscowościach gminy Żytno: Sudzianku, Kątach – dwa wezwania, Mostach, Maluszynie - trzy wezwania, Łazowie, Baryczowie i Małej Wsi.

- Zgłoszenia dotyczyły dziewięciu powalonych drzew na drogach. Dodatkowo w dwóch zdarzenia dotyczyły uszkodzonych budynków. Pierwsze to miejscowość Kąty i dach uszkodzony na budynku gospodarczym z zainstalowaną fotowoltaiką. Uszkodzone ok. 20 m kw. dachu. Strażacy zabezpieczyli dach budynku na pomocą plandeki. Drugie zdarzenie to miejscowość Sudzinek, gdzie drzewo przewróciło się na budynek gospodarczy – przekazał Marek Jeziorski ze straży w Radomsku.

Według zapowiedzi synoptyków burze nad powiatem radomszczańskim mogą wciąż się pojawiać. Do mieszkańców wysłano alert SMS:

Uwaga! Dziś i w nocy (19/20.06) burze, ulewny deszcz, grad, i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

Więcej o:
straż żytno nawałnica żytno gmina żytno
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE