Na Powiatowej Radzie Rynku Pracy o uchodźcach i rezygnacji dyrektora PUP w Radomsku

Na Powiatowej Radzie Rynku Pracy o uchodźcach i rezygnacji dyrektora PUP w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W Starostwie Powiatowym w Radomsku we wtorek 12 kwietnia obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy.

Jednym z powodów zwołania Rady była decyzja o odejściu ze stanowiska obecnego dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, Łukasza Więcka. Konkurs na nowego dyrektora został już ogłoszony, a zgodnie z przepisami w komisji konkursowej zasiada dwóch przedstawicieli PRRP, wyłonionych w głosowaniu. Zostali nimi Jadwiga Łysik (przewodnicząca PRRP) oraz Wojciech Ślusarczyk (wiceprzewodniczący PRRP).

Członkowie Rady zapoznali się także z informacjami dotyczącymi sytuacji na radomszczańskim rynku pracy, nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi zatrudniania uchodźców, a także pomocą przygotowaną przez PUP dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie.

Do tej pory chęć podjęcia pracy zgłosiło do radomszczańskiego PUP 248 uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszego powiatu (głównie są to kobiety). 81 z nich już uzyskało zatrudnienie (z tego 51 dzięki pośrednictwu PUP). Do urzędu dotarły także 123 zgłoszenia o podjęciu pracy przez obywateli Ukrainy.

- Bezrobocie wciąż spada. Nasz rynek nadal odczuwa deficyt pracowników. Zatrudnianie obywateli Ukrainy nie wpływa obecnie negatywnie na sytuację Polaków na rynku pracy. Należy podkreślić, że uchodźców zainteresowanych podjęciem pracy kierujemy w miejsca, gdzie były problemy z zatrudnianiem Polaków – mówił dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, Łukasz Więcek, który na zakończenie podziękował członkom Rady za lata merytorycznej, owocnej współpracy.

Podobne podziękowania przekazali dyrektorowi PUP także przedstawiciele PRRP.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański powiatowa rada rynku pracy pup radomsko uchodźcy rezygnacja dyrektora pup
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE