Na którą firmę odzyskującą odszkodowania warto zdecydować się?

Na którą firmę odzyskującą odszkodowania warto zdecydować się?

W popularnym przysłowiu „wypadki chodzą po ludziach” jest wiele prawdy. Na szczęście w przypadku doświadczenia różnych losowych sytuacji może pomóc firma odzyskująca odszkodowania. Jak wybrać najlepszą?

Firma odzyskująca odszkodowania - co to jest?

Wiele osób poszkodowanych w wypadkach lub innych sytuacjach losowych twierdzi, że wypłacone im przez firmy ubezpieczeniowe odszkodowania są zaniżone. Niektórzy z nich nawet w ogóle nie otrzymują należnych im świadczeń. Niestety, firmy tego typu wykorzystują fakt, że człowiek nieposiadający specjalistycznego wykształcenia oraz odpowiedniego doświadczenia nie jest obyty w kwestiach prawnych i nie ma zbyt dużych szans na odzyskanie odszkodowania czy na wygranie sprawy o rekompensatę w sądzie.

I właśnie w takich momentach „do gry” wkracza firma odzyskująca odszkodowania. Jest to przedsiębiorstwo, które zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy występując w imieniu swojego klienta, starają się wywalczyć należne mu świadczenie. Firma odzyskująca odszkodowania dąży do tego, aby jej klient nie tylko dostał odszkodowanie, ale żeby było ono adekwatne do wielkości wyrządzonych szkód.

Firma odzyskująca odszkodowania - sposób działania

Firma odzyskująca odszkodowania reprezentuje klientów zarówno na drodze polubownej, przed ubezpieczycielami, jak i na drodze sądowej - przed sądami. Schemat postępowania w takich sprawach jest zazwyczaj taki, że klient będący osobą poszkodowaną zgłasza się do firmy z dokładnym opisem wypadku lub szkody. Następnie, firma analizuje czy w danej sprawie są podstawy do złożenia roszczenia oraz szacuje, jaka jest możliwości uzyskania przysługującego klientowi odszkodowania bądź zadośćuczynienia, a jeśli możliwość ta występuje, to jaką kwotę będzie można uzyskać. Jeżeli firma uzna, że sprawa jest do wygrania, to kontaktuje się z ubezpieczycielem i próbuje rozwiązać sprawę polubownie. Jeśli to działanie nie przynosi rezultatów, to firma odzyskująca odszkodowania kieruje sprawę do sądu i tam prowadzi dalsze postępowanie.

Jak wybrać najlepszą firmę odszkodowawczą?

Ilość firm zajmujących się odzyskiwaniem odszkodowań sprawia, że wybranie konkretnej firmy, której powierzymy nasze problemy może być niełatwe. Z tego względu, aby znaleźć najlepszą kancelarię odszkodowawczą trzeba zwracać uwagę na następujące rzeczy:

Zasady współpracy

Nie można podpisywać umowy, jeżeli nie jesteśmy w stanie zrozumieć wszystkich jej postanowień. Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na to, do czego zobowiązuje się firma i czy wszystkie te zobowiązania są spisane w dokumencie.

Zasady wynagrodzenia

Część firm pobiera opłatę niezależnie od wyniku sprawy, a część świadczy usługi na zasadzie prowizji, potrącając odpowiednią kwotę z uzyskanego odszkodowania. Przed rozpoczęciem współpracy warto zastanowić się, która opcja jest dla nas korzystniejsza.

Kadra

Firma odzyskująca odszkodowania powinna zatrudniać same wykwalifikowane osoby. To niezwykle ważne, ponieważ będą one reprezentowały nas przed ubezpieczycielem, a może i sądem, więc muszą być kompetentne, mieć doświadczenie i doskonałą znajomość przepisów prawa.

Referencje

Wybierając kancelarię odszkodowawczą warto zwracać uwagę na opinię innych jej klientów. Dobrze jest brać pod uwagę również jej portfolio, czyli liczby potwierdzające skuteczność i wysokość wywalczonych odszkodowań.

Kancelaria odszkodowawcza ExLege Odszkodowania

ExLege Odszkodowania funkcjonuje na rynku odszkodowawczym od wielu lat, a ich praca jest poparta wieloma sukcesami i rzeszą zadowolonych klientów. Firma zatrudnia profesjonalnych radców prawnych i adwokatów, którzy prowadzą sprawy rzetelnie i dokładnie, dzięki czemu większość przypadków kończy się pozytywnie dla klienta kancelarii. W ofercie ExLege Odszkodowania znajdują się:

Oprócz tego, firma może pomóc w kapitalizacji rent i podwyższaniu emerytur, bezpłatnej rehabilitacji z OC sprawcy oraz odzyskiwaniu pieniędzy z OFE.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE