Na konferencji PiS w Radomsku o zakończeniu Programu Inwestycji Strategicznych. – Jest oburzenie wśród samorządowców...

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, podczas konferencji w Radomsku mówili o zakończeniu Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. I zarzucali nowemu rządowi, że wycofał się z tego programu.

Działacze PiS podkreślali, że na inwestycje, w dziewięciu edycjach programu, przeznaczone było ponad 70 mld złotych.

- Często byliśmy wyszydzani, że jeździmy z tekturowymi czekami i że wybieramy sobie konkretne gminy. Pieniądze te trafiały jednak do wszystkich gmin, bez względu na to, kto był włodarzem oraz bez względu na barwy polityczne. Obecna koalicja rządząca wycofała te programy. Z tego powodu jest duże oburzenie wśród samorządowców, ponieważ nigdy w historii Polski nie było tylu programów dedykowanych na budowę dróg, sal gimnastycznych, przebudowę kanalizacji, przebudowę wodociągów czy budowę basenów – mówiła poseł Anna Milczanowska.

Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego (dyrektor Biura Poselskiego Anny Milczanowskiej) Michał Koski podkreśla, że w ostatnich latach dzięki środkom rządowym zrealizowano ponad 400 inwestycji. W samej gminie Przedbórz wartość inwestycji to ponad 72 mln zł, a wartość dofinansowania to ponad 69 mln zł.

- Gmina zaangażowała jedynie 3 mln zł własnych pieniędzy – zaznaczył Michał Koski.

- Ilość programów i środków, które trafiły do powiatu radomszczańskiego spowodowały przede wszystkim, że mieszkańcy odczuwają lepszą jakość życia – dodała Małgorzata Lewandowska, wicestarosta powiatu radomszczańskiego.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko pis radomsko prawo i sprawiedliwość konferencja program inwestycji strategicznych anna milczanowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE