Na „Gliniankach” nie będzie amfiteatru i szklanej kładki. Ławki będą zwyczajne...

Na „Gliniankach” nie będzie amfiteatru i szklanej kładki. Ławki będą zwyczajne... Fot. wizualizacja

Ta inwestycja miała robić wrażenie. Zaplanowano m.in. interaktywną szklaną kładkę oraz amfiteatr. Dziś wiadomo, że z wielu pomysłów na zagospodarowanie „Glinianek” w Radomsku trzeba będzie zrezygnować. Okazały się zbyt kosztowne...

Jak już informowaliśmy, władze Radomska podjęły decyzję o unieważnieniu przetargu na realizację trzeciego etapu budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Glinianki”. Wszystkie złożone oferty znacznie przekraczały budżet, przeznaczony na to zadanie.

W magistracie podjęto decyzję o zmianie koncepcji tej inwestycji. Nowa ma być znacznie „uboższa”. Poinformował o tym podczas piątkowej (28 października) sesji prezydent Radomska – Jarosław Ferenc.

- Nie uda nam się wybudować amfiteatru. Nie powstanie też szklana kładka. Nie stać nas na to. Być może wybudujemy te elementy w przyszłości. Chcieliśmy, aby na Gliniankach były bardzo nowoczesne ławeczki. Będą zwyczajne... – mówi Jarosław Ferenc.

Obecnie urzędnicy przygotowują nową - oszczędniejszą koncepcję III etapu zagospodarowania „Glinianek”. Gdy będzie gotowa, ogłoszą kolejny przetarg.  

Przypomnijmy. Do unieważnionego przetargu przystąpiło 6 firm. Żadna ze złożonych ofert nie mieściła się w zakładanym przez Urząd Miasta budżecie.

Najtańsza oferta opiewała na 11 715 200,00 zł brutto (została złożona przed modyfikacją Specyfikacji Warunków Zamówienia), natomiast najdroższa na 17 347 809,57 zł brutto. Tymczasem w miejskim budżecie na realizację trzeciego etapu inwestycji zarezerwowane jest 7 300 000,00 zł brutto.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko glinianki park glinianki zagospodarowanie glinianek przetarg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE