Przetarg na wykonanie kolejnego etapu „Glinianek” w Radomsku został unieważniony. Zmieni się zakres inwestycji

Przetarg na wykonanie kolejnego etapu „Glinianek” w Radomsku został unieważniony. Zmieni się zakres inwestycji Fot. UM Radomsko

Władze Radomska podjęły decyzję o unieważnieniu przetargu na realizację trzeciego etapu budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Glinianki”. Wszystkie złożone oferty znacznie przekraczały budżet, przeznaczony na to zadanie.

Do przetargu przystąpiło 6 firm. Żadna ze złożonych ofert nie mieściła się w zakładanym przez Urząd Miasta budżecie.

Najtańsza oferta opiewała na 11 715 200,00 zł brutto (została złożona przed modyfikacją Specyfikacji Warunków Zamówienia), natomiast najdroższa na 17 347 809,57 zł brutto. Tymczasem w miejskim budżecie na realizację trzeciego etapu inwestycji zarezerwowane jest 7 300 000,00 zł brutto.

- Realizując ważne dla mieszkańców inwestycje, Miasto Radomsko zawsze stara się szacować koszty i zabezpieczać środki w budżecie tak, aby były dostosowane do realnych cen obowiązujących na rynku. Ostatni rok pokazał jednak, że ceny rosną bardzo gwałtownie i nie sposób dokładnie określić koszty – tak stało się w przypadku przetargu na zagospodarowanie terenu Glinianek. Niestety oferty złożone przez zainteresowane firmy znacznie przekroczyły zaplanowane na ten cel środki. Sytuacja ta zmusza miasto do unieważnienia przetargu i ogłoszenia nowego, zmieniając tym samym zakres inwestycji. Obecnie trwają prace nad ustaleniem nowego zakresu tego zadania. W ostatnim czasie odbyły się konsultacje pracowników zaangażowanych w realizację tej inwestycji. Trwa szacowanie kosztów i zakresu inwestycji – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

Przypomnijmy. W ramach realizacji trzeciego etapu inwestycji (w pierwotnej formule) przewidziano m.in. budowę instalacji elektrycznej wraz z towarzyszącą infrastrukturą, budowę przyłączy wodociągowych, budowę zespołu boisk: boiska do gry w piłkę nożną, boiska wielofunkcyjnego do gry w piłkę ręczną (siatkówka, tenis), boiska wielofunkcyjnego do gry w koszykówkę, zakup i montaż elementów małej architektury: plac do gier, strefa chilloutu, strefa street - workout, strefa minigolfa, sensoryczny plac zabaw, strefa rekreacji rowerowej, strefa toru trialowego, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko glinianki radomsko unieważniony przetarg inwestycja

Załączniki

zawiadomienie-o-uniewaznieniu-postepowania.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE