MRM Radomska: Zmniejszenie puli pieniędzy przeznaczonych na BO uważamy za olbrzymi błąd

MRM Radomska: Zmniejszenie puli pieniędzy przeznaczonych na BO uważamy za olbrzymi błąd

Do naszej redakcji trafiło oświadczenie prezydium Młodzieżowej Rady Miasta Radomska. Dotyczy pomysłu prezydenta Jarosława Ferenca o przeznaczeniu części pieniędzy z jakże potrzebnego Budżety Obywatelskiego na tzw. Zielony Budżet Obywatelski.

Oświadczenie:

Zapowiedzi prezydenta o powołaniu zielonego budżetu obywatelskiego wzbudziły w nas mieszane uczucia - doceniamy, że władze miejskie dostrzegły problem i starają się stawić mu czoła, ale oburza nas propozycja, by potrzebne środki finansowe uzyskać przez znaczące ograniczenie Budżetu Obywatelskiego.

Uważamy, że BO jest niezbędny w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego. W każdej z dzielnic Radomska można dostrzec pozytywne efekty działania tej inicjatywy - pozwala ona nie tylko na realizację ważnych dla mieszkańców projektów, ale i prowadzi do silniejszej integracji społeczności lokalnej. 

Czytaj także: Cyrki w Radomsku bez zwierząt? Apel Młodzieżowej Rady Miasta

Zmniejszenie puli pieniędzy przeznaczonych na BO uważamy za olbrzymi błąd - nie jesteśmy przeciwni powstaniu równoległego zielonego budżetu, ale uważamy, że nie powinien on działać kosztem Budżetu Obywatelskiego. 

Nie możemy pozwolić na to, by koszty walki z zanieczyszczeniem środowiska ponosiły obywatelskie inicjatywy. W związku z tym apelujemy do radnych Rady Miejskiej i prezydenta o utrzymanie Budżetu Obywatelskiego w niezmienionej formie.

Więcej o:
młodzieżowa rada miasta radomska apel do prezydenta mrm radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE