Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza odwiedziła Komendę Policji w Radomsku

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza odwiedziła Komendę Policji w Radomsku Fot. KPP Radomsko

Uczestnicy obozu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z powiatu radomszczańskiego mieli okazję zwiedzić Komendę Policji w Radomsku. Zobaczyli m.in. jak wygląda na co dzień praca dyżurnego, technika kryminalistyki i policjanta pełniącego służbę w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych.

Policjanci przedstawili młodzieży strukturę organizacyjną jednostki i opowiedzieli, czym charakteryzuje się służba w poszczególnych pionach i wydziałach. Potem zwiedzający mogli zobaczyć, jak na co dzień wygląda praca dyżurnego, technika kryminalistyki i policjanta pełniącego służbę w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych. Poznali też pracę Zespołu Organizacji Służby, czyli tzw. sztabowców.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała również, jak przebiega procedura doboru do służby w Policji, która cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym. Jest więc nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem, z jakiego każdy młody człowiek może skorzystać przy okazji wyboru zawodu.

Na zakończenie wizyty w radomszczańskiej Komendzie Policji młodzież otrzymała drobne upominki w postaci plakietek upamiętniających stulecie powstania Policji Państwowej, elementy odblaskowe i materiały promocyjne zawodu policjanta.

Była to wizyta, która dostarczyła wielu wrażeń i cennych informacji, szczególnie dla chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi.

Więcej o:
policja radomsko młodzieżowa drużyna pożarnicza w komendzie policji młodzieżowa drużyna pożarnicza radomsko komenda policji radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE