Młodzież z Dobryszyc edukuje się z nowych technologii

Młodzież z Dobryszyc edukuje się z nowych technologii

Młodzież z Dobryszyc zdobywa nowe umiejętności dzięki edukacji opartej na nowoczesnych technologiach.

Uczniowie klasy ósmej Gabriel Bartosiak, Dawid Kuśmierek i Bartosz Smutek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach, brali udział w webinarach prowadzonych przez nauczycieli i edukatorów z firmy Skriware.

Podczas tych zajęć ósmoklasiści mieli okazję zgłębić tajniki działania  robotów edukacyjnych oraz poznać różnorodne dziedziny ich zastosowań. W ramach szkolenia z modelarstwa uczestnicy zdobywali umiejętności efektywnego korzystania z programu do modelowania 3D, jakim jest Tinkercad. Uczniowie Bartosz, Dawid i Gabriel za udział w 180 minutowych warsztatach otrzymali zaświadczenia, które wzbogacą ich portfolio zawodowe.

Zorganizowane spotkania online nie tylko stanowiły źródło pogłębiania pasji i zainteresowań młodzieży, ale również przygotowywało ich do rozwijania kompetencji zgodnych  z wymaganiami XXI wieku. W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się środowisku pracy, umiejętności technologiczne stają się coraz bardziej cenione przez pracodawców. Przyswajanie wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii otwiera przed młodymi ludźmi nowe możliwości rozwoju zawodowego.

Pomysłodawcą udziału uczniów w warsztatach była Łucja Przerada, szkolny doradca zawodowy.

Więcej o:
dobryszyce szkoła projekt zs-p dobryszyce
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE