Mistrzowskie pasy w karate dla Natalii Dudek i Marty Łysik z KSW Bushi Radomsko - Radomsko24.pl

Mistrzowskie pasy w karate dla Natalii Dudek i Marty Łysik z KSW Bushi Radomsko

Mistrzowskie pasy w karate dla Natalii Dudek i Marty Łysik z KSW Bushi Radomsko Fot. KSW Bushi

Marta Łysik i Natalia Dudek, które na co dzień trenują w Klubie Sportów Walki Bushi-sekcja Radomsko, wywalczyły w swoich kategoriach wiekowych tytuły Mistrzyń Europy Karate Kyokushin WKB. Wicemistrzowski tytuł dorzucił Michał Dudek, a na trzecim miejscu uplasował się Nikodem Pawlik.

Na zawody do Leżajska (11 grudnia) gdzie rozgrywano IV Wagowe Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin WKB pojechali reprezentanci KSW Bushi: Michał Dudek, Marta Łysik, Nikodem Pawlik oraz Natalia Dudek.

Natalia Dudek wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy WKB w konkurencji kumite (walki) w kat. dziewcząt 14-15 lat (50 kg) oraz III miejsce w konkurencji kata. Marta Łysik zdobyła tytuł Mistrzyni Europy WKB w kumite w kat. dziewcząt 10-11 lat (40 kg).

Michał Dudek zdobył tytuł Wicemistrza Europy WKB w kumite w kat. chłopcy 8-9 lat (25 kg), a Nikodem Pawlik zajął III miejsce w kumite w kat. chłopcy 10-11 lat (40kg).

- Wszyscy nasi zawodnicy reprezentujący Polskę oraz Radomsko, w swoich kategoriach, zarówno w walkach eliminacyjnych jak i w strefie medalowej rywalizowali z zawodnikami z Łotwy, Ukrainy, Hiszpanii, Turcji, Armenii oraz Polski. Ciężka i systematyczna praca wykonana na treningach zaowocowała sukcesami młodych radomszczan, którzy bezsprzecznie zapisując się w kartach historii radomszczańskiego Karate Kyokushin - przekazał Paweł Juszczyk z KSW Bushi, sekcja Radomsko.

W Mistrzostwach wzięło udział ponad 560 czołowych zawodników z 15 krajów. Zawody miały charakter otwarty dla wszystkich organizacji oraz zostały rozegrane według światowych pełnych przepisów Karate Kyokushin, tj. z możliwością stosowania wszystkich technik.