Miesiąc z Erasmusem zakończony. Uczniowie Drzewniaka szkolili się w Grecji

Miesiąc z Erasmusem zakończony. Uczniowie Drzewniaka szkolili się w Grecji Fot. erasmus, zsdioś, drzewniak, szkolenie, zsdioś radomsko

Na praktykę (16 kwietnia) wyruszyło dziewiętnastu logistyków oraz sześcioro uczniów technikiem żywienia i usług gastronomicznych z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska.

Staż odbywał się na wyspie Peloponez, w miasteczku Tolo. Przeniesienie się do Grecji było niewielkim skokiem czasowym, ale ogromnym kulturowym. Oprócz granic terytorialnych, radomszczańscy uczniowie musieli pokonać granice językowe i obyczajowe. Na szczęście, stażyści byli doskonali przygotowani na wszystkie przeciwności losu.

Cztery tygodnie w Grecji wypełnione były praktykami w różnych zakładach pracy związanych z kierunkami kształcenia, a także zwiedzaniem oraz poznawaniem Grecji, jej zabytków, kultury, kuchni i zwyczajów. 

Głównym celem wyjazdu był rozwój zawodowy - zdobywanie doświadczenia i kompetencji oraz szlifowanie kwalifikacji. Jednak nie samą pracą żyje człowiek, zwłaszcza w słonecznej ojczyźnie Homera. W programie praktyk znalazło się również miejsce na zwiedzanie – oprócz Aten,stażyści zobaczyli także pierwszą grecką stolicę-Napflio, starożytne Mykeny czy teatr antyczny w Epidauros.

Staż uczniów Drzewniaka i bezcenne doświadczenie zawodowe będzie mocnym punktem w ich CV.

Szkoła nie spoczywa na laurach i prężnie działa w kierunku organizacji kolejnych praktyk zawodowych w ramach akcji KA1 Mobilność uczniów i kadry.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE