Miejski Obszar Funkcjonalny wkracza w kolejną fazę

Miejski Obszar Funkcjonalny wkracza w kolejną fazę Fot. UM Piotrków Tryb.

W Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się kolejne spotkanie Komitetu Sterującego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Piotrków Trybunalski - Bełchatów - Radomsko. Zapadły ważne decyzje.

Podczas obrad opracowywano założenia do strategii rozwoju dla MOFu do 2027 roku. Dokument będzie zawierał wszystkie zintegrowane projekty, na które będzie możliwość pozyskania dofinansowania w trybie bezkonkursowym.

- Obecnie pracujemy nad uszczegółowieniem projektów, aby wybrać te, które są najlepsze. To ważne, ponieważ gminy zgłosiły zapotrzebowanie na dużo większe środki niż są przeznaczone na nasz MOF. Dlatego dziś ustaliliśmy, że gminy muszą zweryfikować swoje projekty i zgłosić takie, aby zmieścić się w kwocie przypadającej na dany samorząd. Uzgodniliśmy również wstępny sposób podziału środków finansowych w MOF Piotrków Trybunalski - Bełchatów - Radomsko - relacjonuje prezydent Krzysztof Chojniak, który przewodniczył spotkaniu. 

Na koniec lista projektów zgłoszonych do dofinansowania musi być zaakceptowana przez Urząd Marszałkowski.

Samorządy mogą zgłaszać projekty w 6 obszarach:

- Efektywność energetyczna, termomodernizacje
- Odnawialne źródła energii
- Adaptacja do zmian klimatu
- Bioróżnorodność
- Transport multimodalny
- Kultura, Turystyka

Miejski Obszar Funkcjonalny (MOF) Piotrków Trybunalski - Bełchatów - Radomsko to obszar obejmujący 25 gmin (8 jednostek z powiatu piotrkowskiego oraz miasto Piotrków Trybunalski, 9 z powiatu radomszczańskiego i 7 z powiatu bełchatowskiego), który będzie miał uprzywilejowaną pozycję w walce o pieniądze unijne w trybie pozakonkursowym.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
miejski obszar funkcjonalny bełchatów radomsko piotrków trybunalski spotkanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE