Międzynarodowy Dzień Teatru w Radomsku

"Teatr potrzebą dla wielu" - pod takim hasłem obchodzony jest 50. Międzynarodowy Dzień Teatru. Świętować będzie również Radomsko. 28 marca w naszym mieście odbędzie się spektakl... ››

"Teatr potrzebą dla wielu" - pod takim hasłem obchodzony jest 50. Międzynarodowy Dzień Teatru. Świętować będzie również Radomsko.

 

28 marca w naszym mieście odbędzie się spektakl "Pamięć wody" w reżyserii Bogdana Tosza. Jego bohaterkami są trzy siostry, które przyjeżdżają na pogrzeb matki do rodzinnego domu. Wspominają spędzone razem lata i jak się okazuje - ich wspomnienia są zupełnie inne.

 

W zapowiedzi do spektaklu czytamy:

"Sztuka jest, nie pozbawioną elementów komediowych, opowieścią o życiu. O tym, jak bardzo jesteśmy nieprzygotowani na śmierć bliskiego człowieka, jak bardzo nieodporni na ból, na momenty kryzysowe. Ale przede wszystkim mówi o pamięci. O tym, że czasem bezwiednie fałszujemy nasze wspomnienia, przeinaczamy historie z przeszłości. Tytułowa "pamięć wody" jest metaforą powtarzalności zdarzeń, doświadczeń i doznań każdego człowieka. Woda, jak taśma magnetyczna, ma swoją pamięć. Podobnie człowiek. Pewne historie, w których bierzemy udział, zatrzymują się gdzieś głęboko w naszej podświadomości. Często nie znamy "dziwnych kodów", które mamy w sobie, a które są nam przekazywane. Ale to właśnie one nas kształtują i stają się nierozłączną częścią nas samych."

 

Obsada:

Vi - Monika Badowska
Catherine - Katarzyna Cynke
Mary - Urszula Gryczewska
Teresa - Matylda Paszczenko
Frank - Mariusz Ostrowski
Mike - Mariusz Witkowski

 

Spektakl rozpoczyna się o godz. 19.00, trwa 150 min z przerwą.

Cena biletów: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy oraz 15 zł dla uczniów


Więcej o:
teatr mdk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE