Medal za zasługi dla G. Drzewowskiego

Prezydium Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego wyróżniło radomszczanina Grzegorza Drzewowskiego medalem za wybitne zasługi, którego wręczenia dokonano 12 marca.

Grzegorz Drzewowski urodził się w 1953 roku. W trakcie swojej kariery zawodowej pracował m.in. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, Gminnym Ośrodku Kultury w Kobielach Wielkich, radiowęźle FAMEG-u, był też pracownikiem samorządowym oraz dziennikarzem tygodnika "Gazeta Radomszczańska" i "Komu i Czemu".

W swojej pracy dziennikarskiej wiele miejsca poświęcił historii działalności partyzantów na ziemi radomszczańskiej. Efektem tego była wydana w 2017 roku książka pt: „Śniła mi się wolna Polska”. To pamiętniki z czasów II wojny światowej porucznika Bronisława Skury-Skoczyńskiego, bohaterskiego partyzanta Armii Krajowej, działającego w Radomsku i w okolicznych lasach. Szerszą informację o książce można przeczytać tutaj (kliknij link).

I właśnie za popularyzowanie wiedzy o partyzantach Prezydium Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego postanowiło uhonorować Grzegorza Drzewowskiego medalem za wybitne zasługi. Wręczono go 12 marca w Trzebcach (gm. Wielgomłyny), gdzie obecnie mieszka Pan Grzegorz. Wręczenia medalu i legitymacji dokonał radny powiatu radomszczańskiego, Arkadiusz Ciach, obecny był także radny Rady Miasta Przedborza, Paweł Zięba: - Za Twoją działalność, która polega na dokumentowaniu historii, historii Wojska Polskiego, przeróżnych formacji zwłaszcza z okresu wojny i okupacji z przełomowymi wspomnieniami "Robotnika", Zarząd Główny Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przyznał Ci medal za zasługi - mówił podczas momentu dekoracji Arkadiusz Ciach, na którego wniosek owy medal przyznano. - W życiu bym się nie spodziewał takiego wyróżnienia - mówił dziękując wzruszony G. Drzewowski.

Więcej o:
grzegorz drzewowski medal za zasługi robotnik książka arkadiusz ciach
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE