Radomsko, Łódzkie 17.1o Wtorek, 16 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Medal za zasługi dla G. Drzewowskiego

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Prezydium Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego wyróżniło radomszczanina Grzegorza Drzewowskiego medalem za wybitne zasługi, którego wręczenia dokonano 12 marca.

Grzegorz Drzewowski urodził się w 1953 roku. W trakcie swojej kariery zawodowej pracował m.in. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, Gminnym Ośrodku Kultury w Kobielach Wielkich, radiowęźle FAMEG-u, był też pracownikiem samorządowym oraz dziennikarzem tygodnika "Gazeta Radomszczańska" i "Komu i Czemu".

W swojej pracy dziennikarskiej wiele miejsca poświęcił historii działalności partyzantów na ziemi radomszczańskiej. Efektem tego była wydana w 2017 roku książka pt: „Śniła mi się wolna Polska”. To pamiętniki z czasów II wojny światowej porucznika Bronisława Skury-Skoczyńskiego, bohaterskiego partyzanta Armii Krajowej, działającego w Radomsku i w okolicznych lasach. Szerszą informację o książce można przeczytać tutaj (kliknij link).

I właśnie za popularyzowanie wiedzy o partyzantach Prezydium Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego postanowiło uhonorować Grzegorza Drzewowskiego medalem za wybitne zasługi. Wręczono go 12 marca w Trzebcach (gm. Wielgomłyny), gdzie obecnie mieszka Pan Grzegorz. Wręczenia medalu i legitymacji dokonał radny powiatu radomszczańskiego, Arkadiusz Ciach, obecny był także radny Rady Miasta Przedborza, Paweł Zięba: - Za Twoją działalność, która polega na dokumentowaniu historii, historii Wojska Polskiego, przeróżnych formacji zwłaszcza z okresu wojny i okupacji z przełomowymi wspomnieniami "Robotnika", Zarząd Główny Związku Żołnierzy Wojska Polskiego przyznał Ci medal za zasługi - mówił podczas momentu dekoracji Arkadiusz Ciach, na którego wniosek owy medal przyznano. - W życiu bym się nie spodziewał takiego wyróżnienia - mówił dziękując wzruszony G. Drzewowski.

komentarze