Mateusz Kempski zadebiutował w II lidze

Mateusz Kempski zadebiutował w II lidze Fot. GKS Bełchatów

Szósty zawodnik reprezentujący Akademię GKS Bełchatów w ubiegłym sezonie otrzymał okazję debiutu w barwach drugoligowego zespołu GKS Bełchatów. W sobotę 21 sierpnia pierwsze minuty w eWinner 2 Lidze zagrał pochodzący z Radomska Mateusz Kempski.

W końcówce spotkania 5. kolejki z Hutnikiem Kraków (1:0) Kempski na doliczone cztery minuty gry zmienił Waldemara Gancarczyka. Tego samego dnia kolejne ligowe minuty zapisał na swe konto bramkarz „Brunatnych”, pozostający pierwszym wyborem trenera Patryka Rachwała, Kewin Komar. Dodatkowo od początku sezonu 2021/22 okazję do gry dostali również Oskar Przywara, Kamil Mizera i Jakub Miarka W kwietniu, swój debiut w seniorskim GKS na poziomie 1 ligi odnotował za to Kacper Sionkowski.

Mateusz Kempski to zawodnik urodzony w 2003 r., który w ubiegłym sezonie był najlepszym strzelcem występującego w KEEZA Klasie Okręgowej PGE GKS II. Na jego koncie odnotowano 23 gole i dodatkowo 6 asyst. 

Zobacz: Kempski: „Największe marzenie? Zagrać w reprezentacji Polski”

- Ostatni występ Mateusza w „dwójce” to cztery bramki, czym niejako przekonał mnie do tego, by dać mu szansę – opowiada Patryk Rachwał, trener pierwszego zespołu GKS Bełchatów.

Więcej o:
mateusz kempski gks bełchatów debuit mateusz kempski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE