Marcin Buchali nowym I wicewojewodą łódzkim

Marcin Buchali nowym I wicewojewodą łódzkim Fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi

Premier Mateusz Morawiecki powołał Marcina Buchali na nowego I wicewojewodę łódzkiego. Oficjalne powołanie wręczył mu wojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Marcin Buchali jest doktorem nauk społecznych w dyscyplinie ekonomii i finansów. Specjalizuje się w tematyce rynku pracy i gospodarowania kapitałem ludzkim. Z wykształcenia również politolog i polityk społeczny. Wykładowca, uczestnik ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych, autor publikacji w monografiach i czasopismach naukowych w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. 

Od 2018 roku jest pracownikiem Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, gdzie od 2020 roku pełnił funkcję doradcy ówczesnego wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego. W trakcie swojej kadencji powołany na Pełnomocnika Wojewody Łódzkiego ds. zaopatrzenia województwa łódzkiego w węgiel. W 2022 roku objął kierownictwo nad Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Łodzi, który odpowiada za animowanie i inicjowanie w regionie spotkań, debat i innych wydarzeń z udziałem przedstawicieli najważniejszych instytucji, organizacji i ośrodków analityczno-badawczych.

Więcej o:
województwo łódzkie urząd wojewódzki w łodzi marcin buchali wicewojewoda łódzki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE