Małżeństwo straciło prawo jazdy

Małżeństwo straciło prawo jazdy Fot. KPP Radomsko

Interwencja w gminie Kodrąb, dotycząca nieporozumień rodzinnych była początkiem historii, w której oboje małżonkowie stracili prawo jazdy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieli po blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Historia zaczęła się od zgłoszenia dotyczącego awantury rodzinnej. Po przyjeździe patrolu policjanci ustalili, że sprawca awantury odjechał do swojego miejsca zamieszkania. Jadąc pod ten adres mijali miejsce kolizji drogowej z udziałem opla astry oraz samochodu ciężarowego renault.

- Jak ustalili funkcjonariusze kierująca oplem oddaliła się po kolizji z miejsca zdarzenia. Od razu skojarzyli, że sprawcą „stłuczki” może być uczestniczka awantury. Gdy dojechali do miejsca zamieszkania zastali kierującą astrą, która została przewieziona na miejsce zdarzenia drogowego i rozpoznana przez poszkodowanego jako sprawca kolizji drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 43-letnia mieszkanka gminy Kodrąb ma 2,8 promila alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywanych czynności przez policjantów na miejsce VW Transporterem przyjechał zaniepokojony o żonę 48-letni mieszkaniec gminy Kodrąb. Policjanci zbadali jego stan trzeźwości i ustalili, że ma on również 2,8 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Oboje małżonkowie odpowiedzą za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości za to grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny. Dodatkowo kobieta odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

Więcej o:
radomsko policja radomsko kodrąb kolizja małżeństwo odebrane prawo jazdy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE