Magdalena Jędrzejczyk nowym skarbnikiem powiatu radomszczańskiego

Magdalena Jędrzejczyk nowym skarbnikiem powiatu radomszczańskiego Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Magdalena Jędrzejczyk została nowym skarbnikiem powiatu radomszczańskiego. Uchwałę o powołaniu nowego skarbnika podjęli radni podczas sesji, przeprowadzonej w trybie zdalnym.

Magdalena Jędrzejczyk jest pracownikiem Starostwa Powiatowego w Radomsku, gdzie od 2017 roku kieruje Wydziałem Finansowym.

- Pani Magdalena Jędrzejczyk, jako naczelnik Wydziału Finansowego dała się poznać z jak najlepszej strony, jest bardzo dobrym fachowcem. Jestem przekonana, że będzie dobrze wykonywać swoje obowiązki – mówi starosta, Beata Pokora.

Za powołaniem nowego skarbnika zagłosowało 14 radnych, 8 wstrzymało się od głosu.

- Serdecznie dziękuję za zaufanie. Mam nadzieję, że będę dobrym skarbnikiem dla wszystkich. Chciałabym, abyśmy wspólnie dbali o dobro mieszkańców powiatu Budżet powiatu jest bardzo trudny, ale wierzę, że dzięki wspólnej pracy uda go się realizować w jak najlepszy sposób – powiedziała nowa skarbnik Magdalena Jędrzejczyk, tuż po ogłoszeniu wyników głosowania.

Magdalena Jędrzejczyk ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim oraz Ekonomię na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Jej zawodowe życie od początku związane jest z obsługą samorządowych finansów (pierwsze dwa lata, gdy nie było jeszcze starostwa – z finansami Urzędu Rejonowego). Od 1997 roku przeszła kolejne szczeble zawodowe: od stażysty do Naczelnika Wydziału Finansowego. Mieszka w Radomsku. Prywatnie jest miłośniczką kotów i amatorką rowerowych wycieczek.

Powołanie nowego skarbnika było konieczne. Dotychczasowy – Jan Gustalik, który pełnił tę funkcję od 2016 r. złożył rezygnację w związku z nabyciem praw emerytalnych. Rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło 28 lipca 2020 r.

Podczas sesji radni przyjęli rónież zmiany w budżecie powiatu.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko sesja nowy skarbnik powiatu magdalena jędrzejczyk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE