Łukasz Więcek kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Radomska

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W poniedziałek, 18 grudnia 2023 roku, odbył się briefing prasowy Powiatowej Rady Platformy Obywatelskiej w Radomsku, na którym ogłoszono nazwisko kandydata tej partii na prezydenta miasta. Został nim Łukasz Więcek, dotychczasowy radny miejski.

- 15 października 2023 roku wygrała Polska demokratyczna. Zwyciężyła wizja Polski nowoczesnej, Polski europejskiej, tolerancyjnej, uczciwej, solidarnej i praworządnej. Ponad 54% Polek i Polaków, przy rekordowej frekwencji wyborczej powiedziało stanowcze nie psuciu państwa. Ponad 54% Polek i Polaków powiedziało stanowcze nie kłamstwu, niszczeniu instytucji państwowych, bucie i arogancji - mówiła chwilę przed przedstawieniem kandydata, Magdalena Spólnicka przewodnicząca PO w Powiecie Radomszczańskim.

- Przed kilkunastoma minutami zakończyliśmy posiedzenie Rady Powiatu Radomszczańskiego (Platformy Obywatelskiej – red.), na której jednogłośnie podjęliśmy decyzję o tym kto będzie reprezentował nasze ugrupowanie ubiegając się w najbliższych wyborach samorządowych 2024 r. o fotel prezydenta Radomska. Będzie to pan radny Łukasz Więcek - oznajmiła.

- To co było możliwe w naszym kraju, jest też możliwe w Radomsku. Jest nas więcej. W ostatnich wyborach parlamentarnych 52% radomszczan zagłosowało na za partiami opozycji demokratycznej. To ważny i przełomowy wynik. Czekaliśmy na to 8 lat z wiarą, że to się zmieni. I tak się stało. Jesteśmy zadowoleni, że w naszym kraju doszło do zmiany i utworzyła się nową większość parlamentarna. Mamy nowy rząd i mamy plan naprawy kraju po demolce PiS - mówił Łukasz Więcek.

- W naszym mieście, żeby doszło do zmiany na 100% , na którą czekamy należy zacząć od tych 52%. To jest ten kapitał, który pozwala nam z nadzieją i pewnością siebie ruszać w kampanię wyborczą. Czuję się powiernikiem naszych wspólnych marzeń, nadziei na nowe Radomsko. Radomsko sprawnie zarządzane, rozwijające się. Radomsko, w którym władza zawsze staje po stronie mieszkańców - dodał.

- Mówię dość papierowym czekom bez pokrycia, mówię dość tępej propagandzie. Mówię dość udawanym konsultacjom społecznym. Mówię dość podwyżkom dla swoich, inwestycjom, które są oddawane a potem poprawiane. Należy zacząć od przerwania irytującego spektaklu pisowskiego nominata Jarosława Ferenca. Prezydent usterka musi odejść - wskazał. 

Program wyborczy Łukasz Więcek przedstawi w przyszłym roku, kiedy to oficjalnie wystartuje kampania wyborcza. Zapowiedziano, że szefem prezydenckiego sztabu wyborczego Łukasza Więcka będzie Wioletta Pal. Za sztab samorządowy - w wyborach na radnych miejskich i powiatowych - odpowiedzialny będzie radny Marek Rząsowski.

Kim jest Łukasz Więcek?

Łukasz Więcek urodził w 1983 roku w Radomsku. Ukończył studia informatyczne na Politechnice Częstochowskiej. W 1995 roku po wstąpieniu do ZHP rozpoczęła się jego przygoda z harcerstwem. Pełnił funkcje drużynowego, komendanta szczepu, komendanta Hufca, a także zastępcy komendanta Chorągwi Łódzkiej.

Łukasz Więcek był dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy. Obecnie prowadzi własną działalność. Jest też instruktorem strzelectwa sportowego.

Prywatnie mąż i ojciech dwójki dzieci.

Zobacz również! Łukasz Więcek kontra Jarosław Ferenc

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Łukasz Więcek kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Radomska Radomsko Platforma Obywatelska Radomsko wybory samorządowe Radomsko Łukasz Więcek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE