Łukasz Więcek kontra Jarosław Ferenc

Łukasz Więcek kontra Jarosław Ferenc Fot. pixabay

Na zlecenie lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej pracownia Opinie24 przeprowadziła sondaż preferencji w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Wynika z niego, że 31 procent badanych w wyborach na Radomska w drugiej turze chce głosować na Łukasza Więcka a 36 procent na urzędującego włodarza Jarosława Ferenca.

Sondaż na zlecenie PO przeprowadzono w listopadzie na próbie badawczej 250 pełnoletnich osób, metodą CAWI (wywiady internetowe) i CATI (wywiady telefoniczne). Z przesłanych do naszej redakcji wyników możemy przedstawić kilka z nich.

Na postawione przez ankieterów pytanie „Na kandydata którego z ugrupowań oddałby/łaby pan/pani głos w wyborach na prezydenta Radomska w przyszłym roku”, 20 procent badanych wskazało kandydata Koalicji Obywatelskiej, 16 procent Prawa i Sprawiedliwości, 5 procent Wspólnego Samorządu, 5 procent Razem dla Radomska, 4 procent Lewicy, 2 procent Trzeciej Drogi i 1 procent Konfederacji. 42 procent odpowiedziało: jeszcze nie wiem/trudno powiedzieć.

Na zadane pytanie „Gdyby na prezydenta kandydowali Łukasz Więcek oraz Jarosław Ferenc, to którego z kandydatów by pan/i poparł/a w II turze?”. 36 procent wskazało obecnego prezydenta Jarosława Ferenca a 31 procent Łukasza Więcka. 9 procent nie deklaruje udziału w wyborach a 24 procent odpowiedziało, że nie wie/trudno powiedzieć.

Ankieterzy zadali też pytanie: Jakie są pana/i zdaniem najważniejsze problemy wymagające rozwiązania w Radomsku (można było maksymalnie trzy odpowiedzi)?. Respondenci odpowiedzieli: 55 procent dostęp i funkcjonowanie opieki zdrowotnej, 49 procent budowa obwodnicy i przebudowa zjazdu z autostrady, 37 procent rozwój infrastruktury, 30 procent zapewnienie miejsc w żłobku i przedszkolu, 28 procent walka ze smogiem, 21 procent brak mieszkań i terenów pod budownictwo, 19 procent poziom wynagrodzenia za pracę, 17 procent tworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorstw. 11 procent wskazało inne.

W rozmowie z Irkiem Staszczykiem w programie „W Temacie” (premierowy odcinek 8 grudnia o godz. 19.45 na naszym kanale na YouTube) Łukasz Więcek zapewniał, że kandydata KO na prezydenta Radomska poznamy przed świętami Bożego Narodzenia. Dziś już wiemy, że będzie to piątek 15 grudnia.

Więcej o:
wybory 2024 wybory jarosław ferenc łukasz wiecek rdr po
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE