Lubisz sprzątać? Może posprzątaj las razem z bełchatowskim magistratem oraz Nadleśnictwem Bełchatów

Lubisz sprzątać? Może posprzątaj las razem z bełchatowskim magistratem oraz Nadleśnictwem Bełchatów Fot. Urząd Miasta Bełchatów

Sobota to w wielu domach czas na wielkie, cotygodniowe porządki. Odkurzacz i mop na pewno są w gotowości. A co Ty na to by pomóc w sprzątaniu... lasu?. „Super czysty las” pod takim hasłem w najbliższą sobotę, 29 sierpnia, odbędzie się akcja miasta i Nadleśnictwa Bełchatów.

Sprzątać las może każdy, bez względu na wiek. Akcja ma jeden cel chodzi o to, aby wspólnie posprzątać fragment jednego z bełchatowskich lasów. Uczestnicy zostaną wyposażeni w niezbędny do sprzątania sprzęt. Aby wziąć udział w akcji wystarczy po prostu przyjść. Do posprzątania będzie fragment lasu w pobliżu Nadleśnictwa Bełchatów. To właśnie przy jego siedzibie ul. Lipowa 175 na godz. 9. zaplanowana jest zbiórka.

– Niestety w lasach wciąż można spotkać przeróżne śmieci. Niesie to za sobą wiele poważnych konsekwencji dla naszego środowiska. By jeszcze bardziej wyczulić mieszkańców na ten problem, wyszliśmy z inicjatywą wspólnego sprzątania terenu leśnego – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatów.

Wielkie sprzątanie potrwa do godz. 12. Później organizatorzy zapraszają na ognisko z pieczeniem kiełbasek. O prowiant nie trzeba się martwić. Dostarczą go partnerzy akcji.

„Super czysty las” to wydarzenie towarzyszące miejskim targom ekologicznym „W harmonii z naturą”, które odbędą się w niedzielę, 30 sierpnia. Na błoniach przy Muzeum Regionalnym przez kilka godzin na mieszkańców czekać będzie kilkadziesiąt stoisk ze zdrową żywnością, miodami, biżuterią i wyrobami rękodzielniczymi, a do tego ekologiczne warsztaty oraz zabawy promujące zdrowy styl życia.

Więcej o:
urząd miasta bełchatów bełchatów nadleśnictwo bełcható
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE