Łódzkie: w regionie ponad 1,3 mln zaszczepionych

Łódzkie: w regionie ponad 1,3 mln zaszczepionych

Liczba podanych dawek szczepionek przeciwko COVID-19 w regionie łódzkim wzrosła do ponad 1,3 mln. Całkowicie zaszczepionych jest już ponad 406 tys. mieszkańców województwa.

W regionie łódzkim trwają szczepienia przeciwko COVID-19, m.in. w mobilnym punkcie szczepień w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Narutowicza 7 – na parkingu przy Amfiteatrze Miejskim. Punkt będzie czynny w niedzielę do wyczerpania zapasów preparatu antykowidowego, czyli - jak zapowiadano - tysiąca dawek jednodawkowej szczepionki firmy Johnson&Johnson.

Jak poinformowały służby medyczne, wystarczy, że ma się już wystawione e-skierowanie i bez rejestracji, czy zapisów na konkretną godzinę, będzie można się zaszczepić w piotrkowskim punkcie mobilnym.

W regionie łódzkim - według oficjalnych danych podanych przez służby ochrony zdrowia - przynajmniej jedną dawką preparatu przeciwko COVID-19 zaszczepiono już 1 315 658 osób. Drugą dawkę podano 406 299 osobom z regionu łódzkiego.

Najwięcej zaszczepionych jest w Łodzi - liczba poddanych zabiegom przekroczyła 530 tys. Na drugim miejscu jest powiat zgierski, gdzie przynajmniej jedną dawkę preparatu antycovidowego podano 69 tys. mieszkańców, a na trzecim powiat tomaszowski, gdzie zaszczepiono ponad 56 tys. osób.

Najmniej osób w regionie łódzkim zaszczepiono w powiecie skierniewickim - niewiele ponad 13 tys. mieszkańców.

Liczba zaszczepionych Polaków zbliża się do 20 milionów.

Więcej o:
szczepionka koronawirus radomsko szczepionka koronawirus szpital radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE