Łódzkie Ogrodem Polski – zaczynają się szkolenia internetowe

Łódzkie Ogrodem Polski – zaczynają się szkolenia internetowe Fot. lodzkie.pl

To propozycja dla wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego, którzy kochają zieleń i naturę. Już dziś, 17 sierpnia, rozpoczyna się cykl szkoleń internetowych poszerzających wiedzę ogrodniczą i dotyczących aranżacji terenów zielonych. Szkolenia odbywają się w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” i są bezpłatne. Wystarczy tylko wysłać zgłoszenie.

Tematyka webinarów jest zróżnicowana jak łąka kwietna, o której zresztą będzie mowa podczas jednego z internetowych spotkań z ekspertem. Pierwsze szkolenie dotyczy uprawy tradycyjnych odmian drzew owocowych m.in. ich pielęgnacji i cięcia, a kolejne poszerzą wiedzę uczestników w zakresie nawożenia i ochrony roślin ogrodowych, uprawy roślin pnących, zakładania ogrodów deszczowych czy tworzenia ogrodów dla motyli. Webinary są bezpłatne i będą odbywać się popołudniami, od godz. 16. Warsztaty poprowadzą eksperci z dziedzin ogrodnictwa, sadownictwa, pielęgnacji i aranżacji zieleni – botanicy, ekolodzy, entomolodzy, pracownicy uczelni wyższych, ogrodów botanicznych.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy tylko wysłać zgłoszenie. Szczegóły oraz formularz zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej projektu: https://webinaria.gmsynergy.com.pl/index.php/strona-glowna/

Lista terminów i tematów poszczególnych warsztatów:

17 sierpnia - Uprawa tradycyjnych odmian drzew owocowych,
19 sierpnia - Jak zwiększać różnorodność biologiczną w ogrodzie
22 sierpnia - Tworzenie ogrodów dla motyli
24 sierpnia - Naturalne metody nawożenia i ochrony roślin w ogrodzie
26 sierpnia - Retencja wody – gospodarowanie wodą w ogrodzie
29 sierpnia - Zielona ściana – rośliny pnące
30 sierpnia - ABC ogrodnictwa
31 sierpnia - Ogród deszczowy
2 września - Zakładanie łąki kwietnej
5 września - Zdrowe z natury

„Województwo Łódzkie Ogrodem Polski” to nowy projekt samorządu województwa łódzkiego. Jego celem jest popularyzacja wiedzy ogrodniczej i ekologicznej wśród mieszkańców i zachęcanie ich, a także samorządów, do aranżacji terenów zielonych: parków, skwerów, alei kwietnych czy ogrodów deszczowych. Na te działania województwo łódzkie przeznaczy 3 mln zł. Kolejne 2 mln zł to działania edukacyjne – właśnie szkolenia, a także wycieczki przyrodnicze dla mieszkańców Łódzkiego oraz konkursy.

Więcej o:
łódzkie ogrody ogrody polski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE