Łódzkie eliminacje do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych

Łódzkie eliminacje do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych Fot. KWP w Łodzi

8 maja 2023 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych. W rywalizacji wzięło udział 25 dwuosobowych drużyn. Zwycięzcy będą reprezentować nasz garnizon Policji podczas ogólnopolskich zawodów, które odbędą się 5-7 czerwca 2023 roku Szkole Policji w Słupsku.

Do zawodów przystąpiło 25 dwuosobowych drużyn reprezentujący komendy powiatowe i miejskie łódzkiego garnizonu oraz Oddział Prewencji Policji w Łodzi. Policjanci biorący udział w finale wojewódzkim przeszli m.in. przez sprawdzian wiedzy oraz przeprowadzanie interwencji w określonych sytuacjach, połączonych z udzieleniem pierwszej pomocy. Nad prawidłowością realizacji poszczególnych konkurencji czuwała komisja – w skład której wchodziły koordynator - ratownik medyczny KWP w Łodzi oraz Zespołu Medycznego OPP w Łodzi i funkcjonariusz Wydziału Prewencji KWP.

Podstawowym celem zawodów jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności policjantów z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej oraz upowszechnienie idei i zasad jej udzielania.

W tym roku najlepiej z zadaniami poradziła sobie drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim i to właśnie ci funkcjonariusze będą mieli zaszczyt reprezentować nasz garnizon na zawodach ogólnopolskich.

Na podium stanął również patrol z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie oraz komendy miejskiej w Łodzi.

Więcej o:
Łódzkie eliminacje do VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE