Łódzka KAS kolejny raz uderzyła w nielegalny hazard. Działania m.in. w Gidlach

Łódzka KAS kolejny raz uderzyła w nielegalny hazard. Działania m.in. w Gidlach Fot. KAS

Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) rozbili w województwie łódzkim cztery nielegalne punkty gier na automatach hazardowych. W skontrolowanych lokalach zabezpieczyli 23 urządzenia do gier. Zatrzymali 4 osoby podejrzane o prowadzenie nielegalnego hazardu.

Łódzka KAS przeszukała miejsca z nielegalnym hazardem w Gidlach, w Tomaszowie Mazowieckim i dwa punkty gier w Pabianicach. Działania przeprowadzono na podstawie postanowień Prokuratury Rejonowej w Radomsku, Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim i Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.

W skontrolowanych punktach zabezpieczono 23 nielegalne automaty do gier i zatrzymano 4 osoby podejrzane o prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji oraz poza kasynem gier.

Podczas akcji funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli również gotówkę oraz zebrali dowody przestępstw.

Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi ogłosili zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

KAS przypomina

Za urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia muszą liczyć się dodatkowo właściciele nielegalnych automatów do gier. Osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych również może ponieść taką karę.

Więcej o:
Łódzka KAS kolejny raz uderzyła w nielegalny hazard

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE