ŁKS i Widzew zdobędą trzy punkty?

ŁKS i Widzew zdobędą trzy punkty?

W ostatnim tygodniu fani piłki nożnej w województwie łódzkim zwracali uwagę głównie na derbowe starcie pomiędzy ŁKS-em i Widzewem. Oba zespoły już w najbliższy weekend rozegrają swoje kolejne mecze, w których Łódzki Klub Sportowy z nowym trenerem wybierze się do Olsztyna na starcie ze Stomilem, a RTS na swoim obiekcie podejmie ekipę Chrobrego Głogów.

Stomil Olsztyn vs ŁKS

Biorąc pod uwagę 7 lub 8 ostatnich spotkań ligowych, to ŁKS jest jedną z najgorszych drużyn na poziomie 1. Ligi. Nic więc dziwnego, że w klubie postawiono na zmiany. Nie było progresu w grze drużyny po zimowej przerwie, a szalę goryczy przelała derbowa rywalizacja z Widzewem. ŁKS był piłkarsko dwie klasy lepszy od swojego rywala, jednak na własne życzenie przegrał pierwszą połowę 0:2. Dopiero po zmianie stron rozpoczęła się pełna dominacja gospodarzy i odrabianie strat, jednak na wygraną brakło im czasu.

W związku z wywalczeniem 4 punktów na 9 możliwych ŁKS po wznowieniu rozgrywek osunął się w tabeli za plecy Górnika Łęczna, czy też GKS-u Tychy, z którym przegrał w pierwszym spotkaniu nowej rundy.

Sytuacja ciągle jest korzystna, ponieważ zajmują pozycję gwarantującą udział w barażach, jednak w Łodzi celują w bezpośredni awans i takie zadanie zostało powierzone byłemu trenerowi Arki Gdynia, czyli Ireneuszowi Mamrotowi, który zastąpił Wojciecha Stawowego. Pierwszy test nowy trener przejdzie w Olsztynie, gdzie ŁKS nie przegrał od 2000 roku.

Stomil w obu meczach rundy wiosennej zanotował wyniki BTTS i +2,5 gola, co doskonale pokrywa się z tym, co prezentuje ŁKS od wznowienia rozgrywek. W ofercie bukmachera Totolotek znajdziesz dostępne propozycje na bramkę obu drużyn w tym meczu lub klasyczny over. Biorąc pod uwagę aktualną formę, takie zagranie może mieć spore szanse na powodzenie. Inną kwestią są natomiast statystyki historyczne, ponieważ 4 z 5 ostatnich rywalizacji tych drużyn w Olsztynie to wyniki -2,5 gola, a w sześciu ostatnich delegacjach Łódzkiego Klubu Sportowego nie było rezultatu BTTS, głównie za sprawą tego, że ŁKS nie potrafił zdobyć gola w 3 kolejnych meczach na wyjeździe.

ŁKS Łódź statystyki:

 • ŁKS jest niepokonany w dwóch ostatnich meczach ligowych.
 • Trzy ostatnie starcia tej drużyny to wyniki +2,5 gola.
 • W dwóch ostatnich meczach ŁKS-u padł wynik BTTS.
 • ŁKS nie zachował czystego konta w rundzie wiosennej.
 • Łodzianie przegrali 3 ostatnie spotkania wyjazdowe.
 • ŁKS nie zdobył nawet jednej bramki w trzech ostatnich delegacjach.
 • Ostatnie zwycięstwo w meczu wyjazdowym ŁKS zanotował przeciwko ekipie GKS-u Jastrzębie.
 • ŁKS zremisował dwa ostatnie mecze w Olsztynie.
 • Łódzki Klub Sportowy ostatni raz przegrał w Olsztynie w 2000 roku.
 • Cztery z pięciu ostatnich meczów ŁKS-u w Olsztynie to wyniki -2,5 gola.
 • W sześciu ostatnich delegacjach ŁKS-u nie było wyniku BTTS.

Widzew Łódź vs Chrobry Głogów

W tym przypadku bukmacher Totolotek również wyraźnie wskazuje, że faworytem najbliższego pojedynku będzie ekipa z Łodzi. Widzew w tym sezonie znakomicie wygląda w spotkania domowych, więc z pewnością postara się wykorzystać ten atut w starciu z drużyną, która realnie walczy z nimi o miejsce barażowe.

Pierwsze spotkanie obu zespołów w Głogowie zakończyło się wyraźnym triumfem gospodarzy, jednak to nic dziwnego dla osób, które regularnie śledzą rozgrywki 1. Ligi, ponieważ Widzew na wyjazdach, a Widzew na swoim boisku to dwa zupełnie inne zespoły.

Chrobry mimo wszystko ma prawo myśleć o wygranej w Łodzi, ponieważ już Radomiak był tego bardzo bliski w ostatniej domowej potyczce Widzewa. RTS ma swoje problemy, których ciągle nie udało się wyleczyć. Jednym z nich jest postawa w defensywie, ponieważ zarówno z ŁKS-em, jak i Radomiakiem piłkarze trenera Dobi’ego nie potrafili zachować czystego konta.

Mecze domowe Widzewa w tym sezonie charakteryzują się głównie małą liczbą bramek. RTS w 7 z 9 spotkań na swoim boisku zanotował wynik -2,5 gola, co może być ważną wskazówką dla graczy, którzy postarają się obstawić to starcie w ofercie bukmachera Totolotek.

Można również pokusić się o obstawienie podpórki na gospodarzy, ponieważ Widzew w tym sezonie przegrał tylko dwa spotkania domowe – z Legią w Pucharze Polski, a także ŁKS-em na początku rozgrywek.

Chrobry nie przegrał jeszcze meczu w rundzie wiosennej, co również może dać do myślenia. Ekipa z Głogowa zanotowała remis z Koroną, a następnie wygrała z Radomiakiem, czyli odwrotnie do tego, co osiągnął Widzew. Zapowiada się wyrównane spotkanie, które rozpocznie się w niedzielę o 12:40, a taka godzina z pewnością nie będzie sprzyjać ofensywnej grze, a także wielu bramkom.

Zapoznaj się z pełną ofertą Totolotek bukmacher na stronie głównej, a jeśli chcesz, odbierz również pakiet promocyjny!

Widzew Łódź statystyki:

 • Widzew Łódź jest niepokonany w rundzie wiosennej.
 • Widzew przegrał pierwsze spotkanie z Chrobrym Głogów 3:0.
 • RTS w tym sezonie przegrał tylko jedno spotkanie domowe.
 • Widzew w dwóch ostatnich meczach domowych wywalczył 4 punkty.
 • RTS w ostatniej kolejce zremisował w derbach Łodzi z ŁKS-em 2:2.
 • Widzew zdobył bramkę w każdym meczu rundy wiosennej. 
 • Dwa ostatnie spotkania tego zespołu to wyniki BTTS.
 • Widzew jest niepokonany w trzech ostatnich meczach na swoim boisku.
 • Widzew w tym sezonie przegrał u siebie tylko z Legią Warszawa w Pucharze Polski i ŁKS-em w lidze.
 • W dwóch ostatnich meczach domowych RTS-u padł wynik -2,5 gola.

Bełchatowianka została brązową medalistką zakończonych w Toruniu Halowych Mistrzostw Europy – czytaj więcej…

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.totolotek.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., na okres sześciu lat, o nr PS4.6831.8.2018.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE