Bełchatowianka z brązem Mistrzostw Europy

Bełchatowianka z brązem Mistrzostw Europy Fot. Tomasz Kasjaniuk / PZLA.pl

Bełchatowianka Aleksandra Gaworska została brązową medalistką Halowych Mistrzostw Europy, które w niedzielę zakończyły się w Toruniu. Wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego sięgnęła po medal w sztafecie 4x400m kobiet.

Finałowy bieg kobiecej sztafety 4x400m był ostatnią konkurencją odbywających się od czwartku w Toruniu Halowych Mistrzostw Europy. Niespełna 26-letnia Aleksandra Gaworska pobiegła na ostatniej zmianie. Na medalową pozycję sztafetę Polek wyprowadziły Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik i Kornelia Lisiewicz. Urodzona w Bełchatowie Ola Gaworska musiała odeprzeć atak goniących ją rywalek z Włoch i Ukrainy, by dobiec do mety na trzecim miejscu. Ze swojego zadania wywiązała się znakomicie.

W składzie sztafety na finałowy bieg bełchatowianka zastąpiła najlepszą polską biegaczkę na 400m Justynę Święty-Ersetic, która w sobotę w Toruniu sięgnęła po srebrny medal indywidualnie, ale na rozgrzewce przed niedzielną sztafetą doznała urazu i nie mogła wystąpić.

Nie pierwszy już raz Aleksandra Gaworska spisała się znakomicie w decydującym biegu. W 2017 roku także pobiegła w finale sztafety 4x400m, która w Londynie zdobyła historyczny dla Polski brązowy medal mistrzostw świata. Pół roku później, w marcu 2018 roku sztafeta Polek z Aleksandrą Gaworską w składzie wywalczyła srebrny medal halowych mistrzostw świata w Birmingham.

Urodzona w 1995 roku w Bełchatowie Aleksandra Gaworska sportową karierę zaczynała pod okiem trenera Dariusza Rybarczyka w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym. Obecnie reprezentuje barwy KS AZS AWF Kraków.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów aleksandra gaworska brązowy medal halowe mistrzostwa europy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE