Lepsze drogi dla rolników

Lepsze drogi dla rolników Fot. Adam Staśkiewicz

Blisko 23 mln tys. zł z budżetu woj. łódzkiego zostanie przeznaczone na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

- Nowoczesne rolnictwo wymaga drogi szerokiej i utwardzonej. Pieniądze trafią więc do wszystkich 157 gmin z województwa łódzkiego, które zgłosiły takie zapotrzebowanie. W ten sposób z budżetu województwa zmodernizowanych zostanie 151 kilometrów dróg. Jest to działanie, które poprawi jakość życia i pracy zarówno rolnikom, jak i wszystkim tym osobom, które będą chciały np. dojechać i zakupić produkty bezpośrednio u rolnika – podkreśla Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego.

W tym roku Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał dofinansowania na realizację  budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych na łączną kwotę 22 758 234 zł. Zadanie to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród samorządów terytorialnych, dlatego dla Zarządu Województwa było bardzo ważne, aby dofinansowanie udzielić wszystkim zainteresowanym. Wszystkie umowy na dotacje do budowy dojazdów do pól w Łódzkiem zostaną podpisane do końca czerwca.

Więcej o:
województwo łódzkie rolnicy drogi dojazdowe pola drogi do pól dofinansowanie urząd marszałkowski w łodzi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE