Kto zasiada w nowej Miejskiej Radzie Sportu?

Kto zasiada w nowej Miejskiej Radzie Sportu?

8 kwietnia odbyło się pierwsze posiedzenie Miejskiej Rady Sportu. Wybrano na niej prezydium i prowadzono rozmowy nad pierwszymi planami rozwoju sportu w mieście.

Nowy skład miejskiej rady sportu liczy 11 członków. Na przewodniczącego rady wybrany został Wojciech Lenk. Natomiast wiceprzewodniczącym został Dawid Nowak. Pozostały skład tworzą: Justyna Szladerba – sekretarz, Mirosław Muszyński, Sławomir Bera, Rafał Ozga, Sebastian Pierzchalski, Marek Nowakowski, Łukasz Ciuchuta, Michał Misztalski i Paweł Kałdoński.

Do pierwszych zadań rady sportu należeć będzie wypracowanie programu rocznego i starania o uzyskanie dotacji unijnych dla najaktywniejszych klubów sportowych działających w Radomsku. Prezydent Jarosław Ferenc wręczył nowym członkom rady nominację.

- Rada sportu, którą powołałem na najbliższe pięć lat to jest rada, która ma mi doradzać, w jaki sposób rozwijać sport i jak go promować. Również liczę na wskazówki w kwestii dotyczącej tego, które obiekty i które elementy bazy infrastrukturalnej powinny być w pierwszej kolejności modernizowane
- mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Przewodniczący rady Wojciech Lenk mówił podczas spotkania, że wśród wielu planów najważniejsze są dla niego dwie kwestie. Tj. znalezienie stałego miejsca dla zapaśników oraz poczynienie takich kroków aby miasto było w pełni dysponentem obiektów sportowych – chodzi m.in. o halę sportową znajdującą się w PSP nr 6. W dalszej perspektywie są plany, aby zbliżyć się do kwoty 1 mln zł dotacji z miasta na sport.

Więcej o:
miejska rada sportu radomsko sport radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE