Krzysztof Widawski: Życzę wszystkim stolarzom uproszczenia i obniżenia podatków

Krzysztof Widawski: Życzę wszystkim stolarzom uproszczenia i obniżenia podatków Fot. M. Kołaczkowski

Stolarze, czyli rzemieślnicy wykonujący meble i inne rzeczy z drewna, swoje święto obchodzą 19 marca, bowiem w tym dniu wspomina się św. Józefa, patrona tego zawodu. Pierwszy cech stolarski w naszym kraju powstał w 1489 roku w Krakowie.

Radomsko można śmiało dzisiaj określić jako zagłębie stolarstwa, którego tradycje na radomszczańskiej ziemi sięgają blisko 130 lat, dokładnie drugiej połowy XIX wieku, kiedy na terenie Radomska powstała Braci Thonet. Później znana mieszkańcom naszego miasta pod nazwą Fameg.

Dzisiaj na terenie Radomska prężnie działa ponad 600 firm stolarskich i firm kooperujących ze stolarzami. Liderem na radomszczańskim rynku z łatwością rozpoznawalnym też w całej Polsce, jest już z 30-letnią tradycją firma Korner. Od wielu lat specjalizuje się w kompleksowej obsłudze rynku meblarskiego i wnętrzarskiego.

- Jesteśmy zaprawieni w pokonywaniu trudności. Pandemia wyrobiła w nas nawyk przewidywania bycia przynajmniej o półkroku przed kryzysem. Nie możemy zawieść naszych sprawdzonych kontrahentów. Chyba wyrażę zdanie i życzenie wszystkich przedsiębiorców związanych z branżą stolarską, gdy nie będzie uproszczenia i obniżenia podatków przyszłość, nasza może być „czarno – biała” – komentuje Krzysztof Widawski, prezes Zarządu Firmy Korner.

Cała rozmowa z Krzysztofem Widawskim w sobotę 19 marca na portalu Radomsko24.pl o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk krzysztof widawski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE