Korekcja powiek – wskazania, przebieg zabiegu, komplikacje, przeciwwskazania

Korekcja powiek – wskazania, przebieg zabiegu, komplikacje, przeciwwskazania

Nadmiernie opadające powieki lub zwiotczała skóra powiek mogą być nie tylko problemem estetycznym, ale również mogą utrudniać widzenie. W takim przypadku najlepszym wyborem jest operacja chirurgiczna polegająca na korekcji wyglądu powiek.

Problemy z nadmiarem skóry na powiekach górnych oraz dolnych dotykają głównie osób dojrzałych – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ale warto wskazać, że mogą one dotykać tych młodszych.

Niestety, problemu tego rodzaju nie można pozbyć się przez używanie kremów czy serum ani przez odpowiedni makijaż. Jest jednak skuteczne rozwiązanie – to zabieg chirurgiczny plastyki powiek pozwalający na skorygowanie ich wyglądu.

Czym jest blepharoplastyka – korekcja powiek?

Blepharoplastyka (od greckiego słowa blepharon oznaczającego powiekę) jest zabiegiem chirurgicznym, który prowadzi do zmiany wyglądu powiek – powieki górnej albo powieki dolnej.

Korekcja powiek czy plastyka powiek to zabieg dość prosty w wykonaniu, który nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka poważnych skutków ubocznych. Odpowiednio przeprowadzony pozwala na poprawę wyglądu oka oraz jego funkcji, ponieważ nadmiernie opadające powieki mogą powodować również trudności w widzeniu.

Można skorzystać z niego w prywatnych gabinetach medycznych, na przykład w klinice Plus Med w Kielcach. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie internetowej: https://plusmed.info.pl/korekcja-powiek/.

Na czym polega zabieg korekcji powiek?

Zabieg korekcji powiek jest zabiegiem chirurgicznym, który pozwala na zmianę wyglądu powiek. Polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej oraz odpowiednim wyprofilowaniu powiek w zależności od ich pierwotnego wyglądu oraz oczekiwań pacjenta czy pacjentki.

Lekarz dokonuje nacięcia w powiece górnej albo dolnej i usuwa nadmiar tkanki. Nacięcia są niewielkie, dlatego też pozostają po nich małe blizny, ale są one ukryte w naturalnym załamaniu powieki, wobec tego nie przyciągają uwagi.

Zabieg najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie jest bolesny. Na życzenie pacjenta i przy braku przeciwwskazań istnieje też możliwość przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegu korekcji powiek

Zabieg korekcji powiek jest uznawany generalnie za zabieg bezpieczny, który nie powoduje poważnych skutków ubocznych. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się uczucie niewielkiego bólu, zaczerwienienie miejsca zabiegowego. Powieki mogą być również zasinione przez okres 1-2 tygodni.

Komplikacje pojawiają się rzadkie i na ogół nie są niebezpieczne. Zalicza się do nich między innymi obrzęki w miejscu zabiegu, niewielkie infekcje, niesymetryczne blizny. Postępowanie zgodnie z zalecaniami lekarza po zabiegu pozwala na zmniejszenie ryzyka pojawienia się komplikacja.

Kto może wziąć udział w zabiegu plastyki powiek?

Zabieg skierowany jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn, niezależnie od wieku, u których pojawiają się wskazania do plastyki powiek.

Podczas wizyty konsultacyjnej w gabinecie medycznym lekarz zapoznaje się z obszarem zabiegowym i wskazuje, jakie są możliwości zabiegowe. Przeprowadzany jest wtedy także wywiad, podczas którego lekarz określa, czy u pacjenta nie występują przeciwwskazania do zabiegu.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu znajdują się:

- choroba Gravesa-Basedowa
- choroby serca
- cukrzyca
- nadciśnienie tętnicze
- nadczynność tarczycy
- wybrane choroby oczu jak jaskra, odwarstwienie siatkówki, zespół suchego oka.

Zatem korekcja powiek dolnych i górnych to zabieg bezpieczny, pozwalający na uzyskanie atrakcyjnych rezultatów u osób z nadmiernie opadającymi, wiotkimi powiekami. Cena za zabieg na powieki górne lub dolne wynosi najczęściej od 3500 do 4500 złotych.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE