Konkurs „SOŁTYS NA PLUS Województwa Łódzkiego” rozpoczęty

Konkurs „SOŁTYS NA PLUS Województwa Łódzkiego” rozpoczęty Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

Plac zabaw, siłownia pod chmurką, altana do spotkań integracyjnych, odnowione miejsce dla koła gospodyń wiejskich – większość tych miejsc powstaje albo zyskuje nowe oblicze dzięki sprawnemu działaniu sołtysa. Lokalnego gospodarza, który dba o nasze najbliższe otoczenie. Chcąc docenić zaangażowanie sołtysów Urząd Marszałkowski w Łodzi zaprasza do udziału w konkursie, w którym wybierzemy „SOŁTYSA NA PLUS Województwa Łódzkiego”.

O rozpoczęciu konkursu poinformował podczas briefingu prasowego Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego.

- Sołtysi to liderzy wiejskich społeczności, ludzie energiczni, cieszący się autorytetem, który zdobywają każdego dnia w rozmowach z sąsiadami. Podczas tych rozmów powstają pomysły zrodzone z potrzeb, które później można wskazać na przykład marszałkowi. Tak powstają równe chodniki, bezpieczne drogi, place zabaw i inne miejsca spotkań integrujące sąsiadów. Dlatego bycie sołtysem to odpowiedzialna misja, którą sołtysi z powodzeniem wypełniają, ponieważ potrafią wsłuchać się w potrzeby sąsiadów – mówił Andrzej Górczyński.

Jak dodał, samorząd województwa łódzkiego współpracuje z sołtysami i wspiera ich na różne sposoby.

- Konkurs, który dziś, 11 marca, czyli w Dzień Sołtysa, rozpoczynamy, jest jednym ze sposobów docenienia ich pracy – podkreślał Andrzej Górczyński.

Kandydatów do konkursu można zgłaszać od 11 marca do 30 kwietnia 2021 roku. Mogą to zrobić rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa, rady parafialne, a także organizacje pozarządowe Ochotnicza Straż Pożarna, koła gospodyń wiejskich, organy władzy samorządowej. Formularz zgłoszeniowy oraz pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego pod adresem konkurs-soltys.lodzkie.pl

Samych sołtysów Urząd Marszałkowski zaprasza do odwiedzenia platformy soltys.lodzkie.pl

- Zarejestrujcie się tam, państwo i zostawcie swoje dane kontaktowe. Pozwoli nam to na nawiązanie bliższych relacji i zwyczajną pomoc przy staraniu się o granty sołeckie czy inne formy wsparcia z naszej strony - dodał Andrzej Górczyński.

(info: Urząd Marszałkowski w Łodzi)

Więcej o:
województwo łódzkie urząd marszałkowski łódź sołtys na plus konkurs
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE