Konkurs na stanowisko dyrektora I LO w Radomsku zgodny z prawem. Tak orzekł Urząd Wojewódzki w Łodzi

Konkurs na stanowisko dyrektora I LO w Radomsku zgodny z prawem. Tak orzekł Urząd Wojewódzki w Łodzi Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku został przeprowadzony zgodnie z prawem. Taką opinię wydał Urząd Wojewódzki w Łodzi, który rozpatrywał pismo, złożone przez radnych Koalicji Obywatelskiej.

Konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku od początku wzbudzał kontrowersje. Dotychczasowa dyrektor Renata Kosela przegrała z Bogdanem Węgrzyńskim – działaczem „Solidarności”. Z wynikami tego konkursu nie zgadzała się część nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy domagali się, by szkołą w dalszym ciągu kierowała Renata Kosela.

Zastrzeżenia do wyniku konkursu mieli również radni Koalicji Obywatelskiej, którzy domagali się jego unieważnienia. Pismo w tej sprawie przesłali do Wojewody Łódzkiego. W czwartek, 9 czerwca 2022 r. do naszej redakcji wpłynęła informacja, z której wynika, że wojewoda nie dopatrzył się uchybień i uznał, że konkurs został przeprowadzony zgodnie z prawem.   

- Wojewoda Łódzki po przeprowadzeniu postępowania nadzorczego dotyczącego oceny legalności uchwały Zarządu Powiatu Radomszczańskiego z dnia 4 maja 2022 r. w sprawie: zatwierdzenia konkursu na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku nie dopatrzył się istotnego naruszenia prawa przy podejmowaniu tejże uchwały. Oznacza to, że jest brak podstaw do wyeliminowania uchwały z obrotu prawnego, a co za tym idzie wybór dyrektora jest zgodny z prawem – czytamy w piśmie Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Czytaj też: Radni KO chcą unieważnienia konkursu na stanowisko dyrektora I LO w Radomsku

Więcej o:
radomsko i lo radomsko konkurs i lo urząd wojewódzki bogdan węgrzyński pismo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE