Radni KO chcą unieważnienia konkursu na stanowisko dyrektora I LO w Radomsku

Radni KO chcą unieważnienia konkursu na stanowisko dyrektora I LO w Radomsku Fot. arch. redakcji

Radni Koalicji Obywatelskiej domagają się unieważnienia uchwały zatwierdzającej konkurs na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. F. Fabianiego w Radomsku. Poinformowali o tym podczas środowej (18 maja) konferencji prasowej.

Szczegóły w relacji wideo.

Radni podkreślają, że Uchwała Zarządu Powiatu Radomszczańskiego z 4 maja 2022 roku zatwierdzająca konkurs na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. F. Fabianiego w Radomsku została podjęta z istotnym naruszeniem zasad postępowania konkursowego.

- W naszej ocenie uchybienia dotyczą wyboru składu Komisji konkursowej i uzasadnienia zaskarżonego zarządzenia. W niniejszej sprawie zakwestionować należy ten skład w zakresie dotyczącym prawidłowości wyboru do komisji: Elżbiety Zatoń,  Michała Koski i Małgorzaty Lewandowskiej. Wątpliwości są uzasadnione, albowiem Elżbieta Zatoń jest bardzo bliskim współpracownikiem jednego z kandydatów w konkursie, który ostatecznie zwyciężył – Bogdan Węgrzyński. Bogdan Węgrzyński jest przewodniczącym Międzyszkolnej Komisji NSZZ „Solidarność”, a pani Elżbieta Zatoń jego zastępcą. Mamy tu więc bezpośrednią zależność między tym osobami. Michał Koski jest nieetatowym członkiem zarządu i radnym powiatu, a wydaje się, że zasadne było powołanie do komisji etatowych członków zarządu – zgodnie regułą w skład komisji nie mogą wchodzić radni. Małgorzata Lewandowska jest żoną jednego z nauczycieli liceum, co budzi wątpliwości w zakresie jej obiektywizmu. Dodatkowo zaskarżona uchwała nie zawiera należytego uzasadnienia, co również stanowi istotną nieprawidłowość postępowania konkursowego – czytamy w piśmie.

- Wobec niemożności zapoznania się z protokołem Komisji Konkursowej i brak uzasadnienia zaskarżonej uchwały, w ogóle nie wiadomo, na jakiej podstawie Komisja Konkursowa wybrała kandydata na stanowisko Dyrektora Szkoły, ani dlaczego następnie Zarząd Powiatu Radomszczańskiego zatwierdził konkurs. Organ nie wskazał żadnych kryteriów, którymi kierował się, zatwierdzając wynik konkursu. Z akt sprawy nie wynika, jakie okoliczności brał pod uwagę. Braki protokołu Komisji Konkursowej i brak uzasadnienia zaskarżonej uchwały prowadzą do wniosku, że wybór kandydata na stanowisko Dyrektora był dowolny i nie można stwierdzić, czym był uzasadniony. W konkluzji nie można przedstawić argumentów, że inni kandydaci, w szczególności dotychczasowa dyrektor – Renata Kosela była lepszym merytorycznie kandydatem – czytamy dalej w dokumencie.

Wniosek w sprawie unieważnienia uchwały radni skierowani do Wojewody Łódzkiego. Podpisali go radni: Marek Rząsowski, Łukasz Więcek, Janusz Czapla oraz Jacek Zacharewicz.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański radni ko konkurs i lo konkurs wniosek dyrektor i lo unieważnienie konkursu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE